REKLAMA:

Klasyczne arcydzieła rozbrzmiały w „Trójcy” [foto]

kultura
24.09.2017 r., godz. 17.00
Utwory W.A.Mozarta, P. Czajkowskiego, G. Gershwina oraz innych wybitnych kompozytorów mogli wysłuchać mieszkańcy Zambrowa w ramach XIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica.

Od początku września Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży koncertuje w ramach dwunastej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica. Impreza skupia wielu zagranicznych artystów, którzy razem z łomżyńską filharmonią występują na terenie województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Dzisiaj artyści zawitali również do Zambrowa. Punktualnie o godz. 13.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej rozpoczął się koncert pt. „Klasyczne Arcydzieła”. Muzycy wystąpili pod batutą wybitnego dyrygenta Mariusza Smolija. Łomżyńskiej orkiestrze towarzyszył tenor Tomasz Piluchowski.

Koncert przyciągnął do „Trójcy” wielu mieszkańców Zambrowa, nie tylko parafian, ale i gości. Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów wybitnych kompozytorów m.in.: W.A.Mozart, P. Czajkowski, G. Gershwin. O tym, że występ spodobał się słuchaczom, świadczyły gromkie brawa na zakończenie koncertu.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: