REKLAMA:

83-letnia mieszkanka Zambrowa oszukana metodą na „policjanta”!

policja
22.09.2017 r., godz. 16.15
Zambrowska policja apeluje do mieszkańców o rozwagę i ostrożność. 83-letnia mieszkanka naszego miasta padła ofiarą na tzw. "policjanta". Kobieta straciła 10 tys. dolarów.

Kobieta i mężczyzna w minioną środę pięciokrotnie kontaktowali się z osobami w Zambrowie, podając się za funkcjonariuszy policji i Centralnego Biura Śledczego. Rzekomi policjanci informowali rozmówców, że pieniądze na ich kontach bankowych są zagrożone. Jednak dzięki czujności seniorów nie doszło do oszustwa.

Niestety, w jednym przypadku przestępcom udało się oszukać 83-latkę. Nieznany mężczyzna tego samego dnia, podając się za policjanta, telefonicznie poinformował mieszkankę Zambrowa, że pieniądze na jej koncie są zagrożone, a przestępcy chcą je przelać na swoje konta używając fałszywych dokumentów. Twierdził, że on rozpracowuje grupę przestępczą, prosząc, aby mu w tym pomóc. Instruował rozmówczynię, że ma pobrać pieniądze z konta, a następnie zostawić je w umówionym miejscu. Pokrzywdzona pobrała z konta kwotę 10 700 dolarów i pozostawiła w kopertach we wskazanym przez oszusta miejscu.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: