REKLAMA:

Nietypowy „briefing prasowy”. Czyżby ruszyła kampania wyborcza? [foto]

samorząd
22.09.2017 r., godz. 16.35
Proszę państwa, zaczęło się! Powoli, jak lokomotywa z wiersza Tuwima, rusza kampania przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Przygotowania do walki dobrze było widać podczas "briefingu prasowego" zorganizowanego przez Starostę Zambrowskiego. A może jednak to tylko nasza interpretacja spotkania z mediami, zorganizowanego w plenerze przy ul. Magazynowej, z udziałem wicestarosty i niektórych radnych z ramienia PSL i PiS?

Już za rok wybierzemy na nową kadencję wójtów, prezydentów, burmistrzów, sołtysów oraz rady miast, gmin, powiatów a także członów sejmików wojewódzkich. Po wzmożonej aktywności niektórych z lokalnych działaczy i samorządowców już czuć, że powoli rusza kampania wyborcza. Kilkoro z powiatowych radnych i przyszłych kandydatów ewidentnie rozpoczęło już pracę nad przyciągnięciem do siebie elektoratu.

Mowa o zwołanym przez Starostę Zambrowskiego Roberta Rosiaka (należącego do ugrupowania PSL) „briefingu prasowym”. Nie byłoby w nim nic dziwnego gdyby nie fakt, że oprócz niego w spotkaniu uczestniczył też jego zastępca Stanisław Rykaczewski (PiS) oraz inni radni powiatowi, którzy współtworzą w Powiecie koalicję PiS - PSL: Marek Niewiński, Wacław Tadeusz Krajewski, Kazimierz Dmochowski, Sławomir Baran i Józef Dąbrowski. Zabrakło natomiast radnych powiatowych z innych ugrupowań.

Celem zwołanej dziś konferencji prasowej było przekazanie mediom informacji na temat zrealizowanych, trwających i zaplanowanych do realizacji inwestycji powiatowych. Samorząd chciał zatem pochwalić się swoimi dokonaniami, a także wypunktować te inwestycje, które były ujęte w obietnicach wyborczych PSL i zostały bądź będą wykonane. Nasuwa się jednak pytanie, czy starosta potrzebował do tego swoich partyjnych kolegów oraz radnych koalicyjnych z PiS? Kto „doglądał” urzędu pod nieobecność starosty, skoro jego zastępca był razem z nim? My znajdujemy na to tylko jedno wytłumaczenie – już na ponad rok przed wyborami ruszyła machina kampanii wyborczej. Ale dlaczego to my - podatnicy mamy płacić za promocję wizerunków lokalnych polityków?

Nieprzypadkowe było też miejsce dzisiejszego „briefingu prasowego”. Starosta, wraz ze swoimi kolegami z PSL i PiS, spotkał się bowiem z mediami przy niedawno wyremontowanej powiatowej ulicy Magazynowej. Z pewnością jest to sztandarowa tegoroczna inwestycja Powiatu. Nie od dziś wiadomo bowiem, że biorąc pod uwagę jej stan, przez wiele lat była ona solą w oku Powiatu. W tym roku w końcu samorządowi udało się jednak wygospodarować środki na jej remont. Szkoda jednak, że nie udało się jej gruntownie przebudować, jak początkowo zakładano. Inwestycja wyceniana na ok. 3,2 mln zł została zrealizowana za około 561 tys. zł (wraz z nadzorem inwestorskim). Zrezygnowano m.in. z planowanej wcześniej budowy zatoki parkingowej przy przedszkolu oraz budowy chodników, a wykonana na jezdni tzw. nakładka wyeliminuje problem kolein na kilka najbliższych lat.

Tak czy inaczej plenerowa forma „briefingu prasowego” z udziałem niektórych radnych to wśród naszych samorządowców nowość. Wprawdzie niektórzy zwołują konferencje prasowe, jednak forma dzisiejszego spotkania bezsprzecznie utwierdziła nas jedynie w przekonaniu, że niektórzy politycy rozpoczęli już kampanię wyborczą. Szczególnie dało się to odczuć po słowach Przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Dąbrowskiego.

- „Chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz. Wszystkie sprawy, które były w kampanii wyborczej obecnej kadencji zaznaczone i przedstawione, są przez naszą koalicję realizowane. Mogę tylko cieszyć się z tego, że w zasadzie obietnice z kampanii wyborczej zostały wykonane prawie w stu procentach.” - mówił Józef Dąbrowski.

Choć do wyborów samorządowych pozostał ponad rok, to wiele wskazuje na to, że w Powiecie Zambrowskim kampania ruszyła już pełną parą. A jakie są Wasze odczucia? Zachęcamy do dyskusji na forum naszego Portalu.

ŁC/EM


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: