REKLAMA:

Nie daj się oszukać metodą na „wnuczka” i „policjanta”

policja
21.09.2017 r., godz. 10.00
Oszuści nie odpuszczają i wciąż próbują nabierać starsze osoby na różne sposoby, w tym na "wnuczka" i "policjanta". W ostatnim czasie nasiliły się próby wyłudzania pieniędzy od mieszkańców naszego miasta. Zambrowska policja apeluje o rozwagę i czujność przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

Podlaska policja już od kilku lat odnotowuje szereg oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych. Oszuści próbują wyłudzać pieniądze na różne sposoby w tym „na wnuczka”, a także w ostatnim czasie „na policjanta”. W ostatnim czasie nasiliły się również telefony oszustów do mieszkańców Zambrowa.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że przestępcy, aby nas oszukać wykorzystują każdą sytuację. W celu uwiarygodnienia swojej przestępczej działalność często podają się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji. Jako oficerowie policji przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy. Oszuści mogą nas informować o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa.

Nie przekazujmy nikomu pod żadnym pozorem danych do kont bankowych, a także pieniędzy osobom obcym. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

- „Jeśli otrzymacie Państwo jakikolwiek telefon i ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji lub innych służb mundurowych  i związane jest to w jakikolwiek sposób z transakcją finansową, prosimy nie zgadzać się na oddzwanianie na podane przez rozmówcę numery i nie czekać na ponowne oddzwonienie. Należy wówczas zakończyć rozmowę i połączyć się z numerem 997.” - apeluje asp. szt. Kamil Kowalczyk z KPP w Zambrowie.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: