REKLAMA:

Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni

zapowiedzi - repertuar
20.09.2017 r., godz. 13.00
Festyn rodzinny, wyścigi kolarskie, wystawy, obchody rocznicowe - to tylko niektóre wydarzenia, jakie czekają na mieszkańców Zambrowa i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną i sportową na najbliższe dni.

WYDARZENIA KULTURALNE


21 września (czwartek)
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Pogaduchy w bibliotece”. Tym razem poruszane będą zasady zdrowego żywienia w praktyce, czyli jak wybierać zdrowo i smacznie. Spotkanie poprowadzi dietetyk Katarzyna Kołakowska. Początek o godz. 16:00 w filii nr 1 MBP, przy ul. Polnej 16. Wstęp wolny.

***


22 września (piątek) Wernisaż wystawy „Sztuka wyobraźni” z okazji 30 – lecia Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Otwarcie wystaw o godz. 17.00 w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny.

***


22 września (piątek) Wernisaż wystawy prac mieszkanki Szumowa – Barbary Korytkowskiej. Ekspozycję tworzą dekoracyjne tkaniny, wykonane z naturalnych tworzyw: wełny, skóry, konopnych sznurów i surówki. Początek o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. Wstęp wolny.

***


23 września (sobota) Warsztaty z robotyki. W ramach zajęć przewidziane jest kształcenie w zakresie robotyki, informatyki, matematyki oraz fizyki. Początek o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury w Zambrowie. Zapisy i więcej informacji pod telefonem 504-857-538 lub mailowo – kontakt@fpi.edu.pl. Pierwsze zajęcia są darmowe.

***


23 września (sobota) Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na koncert Kolah. Początek o godz. 18:00 w MDK-DŚT, przy ul. Wojska Polskiego 3. Wstęp wolny.

***


24 września (niedziela) Łomżyńska Inicjatywa Planszowo-Strategiczna oraz Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zapraszają na comiesięczne spotkania z grami planszowymi, strategicznymi i karcianymi ph. „Łomżyńska Kostka”. Pograć będzie można w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w godz. 11:00 – 19:00 w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży. Pierwsze spotkanie w najbliższą niedzielę. Wstęp wolny.

***


24 września (niedziela) Sacrum et Musica w Zambrowie. Przed publicznością wystąpią: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego, Mariusz Smolij (dyrygent) oraz Tomasz Piluchowski (tenor). W programie m.in.: W.A.Mozart, P. Czajkowski, G. Gershwin. Początek o godz. 13.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

***


Do 27 września trwają zapisy na coroczny konkurs plastyczny Miejskiego Ośrodka Kultury - na najpiękniejszy bukiet „Dary Jesieni”. Adresowany jest on do uczniów klas I-VI z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Konkurs odbędzie się 4 października o godz. 10.00 w siedzibie MOK. Karty zgłoszeniowe należy składać w siedzibie organizatora.

***


Trwa nabór kandydatów do Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Grupy Mażoretek działających w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00 w Miejskim Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6A, w sali nr 7.

WYDARZENIA SPORTOWE


24 września (niedziela)
Wyścigi rowerowe w Nowym Borku - ostatni wyścig w ramach Grand Prix Powiatu Zambrowskiego. Trasa będzie podzielona na osiem kategorii: przedszkolaki, uczniowie rocznik 2009-2010, uczniowie rocznik 2007-2008, uczniowie rocznik (2005-2006), uczniowie rocznik 2002-2004, kobiety, mężczyźni (rowery inne niż szosowe), a także mężczyźni (rowery szosowe). Początek o godz. 13:30. Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów w godz. 12:30-13:15.

***


24 września (niedziela) IV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Zambrowskiego. Od godz. 9:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie rywalizować o trofeum będzie 10 drużyn m.in. z: Zambrowa, Łomży, Białegostoku, Ełku, Wysokiego Mazowieckiego. Zachęcamy sympatyków siatkówki do kibicowania zambrowskim zespołom. Wstęp na halę wolny!

***


24 września (niedziela) planowany na ten dzień wyścig rowerowy o Puchar Wójta Gminy Szumowo został odwołany.

POZOSTAŁE WYDARZENIA


23 września (sobota)
Festyn Rodzinny w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej. Impreza rozpocznie się mszą świętą o godz. 10.00. Następnie na łące parafialnej przewidziano liczne atrakcje, a wśród nich: dmuchane zjeżdżalnie, konkurs z nagrodami, konkurencje sprawnościowe, przeciąganie liny. Wstęp wolny.

***


23 września (sobota) Uroczystości upamiętniające 97. rocznicę walk 201 Ochotniczego Pułku Piechoty o wolność ziemi szumowskiej. Obchody rozpoczną się mszą świętą o godz. 12:00 w kościele w Szumowie. Oprócz części artystycznej, złożenia wiązanek i otwarciem Izby Pamięci Narodowej w Bibliotece Gminnej w Szumowie, zaplanowano też wystawę broni kolekcjonerskiej, widowisko historyczne, wspólne śpiewanie pieśni legionowych z aktorami Teatru Form Różnych.
BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: