REKLAMA:

18-latek podejrzany o gwałt na nieletniej

policja
20.09.2017 r., godz. 08.40
Do Sądu Rejonowego w Zambrowie trafił wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na 3 miesiące wobec mieszkańca powiatu zambrowskiego. Jest on podejrzany o zgwałcenie 13-letniej dziewczynki.

Do zdarzenia doszło na początku września w jednej z miejscowości na terenie powiatu zambrowskiego. Sprawcą miał być 18-letni Łukasz D, który zwabił do lasu 13-letnią mieszkankę naszego powiatu, gdzie dokonał na niej gwałtu. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero w zeszłym tygodniu, ponieważ nieletnia długo zwlekała z wyznaniem tego, co się stało.

O radę matka pokrzywdzonej poprosiła znanego „łowcę pedofilów” Krzysztofa Dymkowskiego, który zawiadomił o sprawie Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Policja przyjęła oficjalne zgłoszenie od rodziców skrzywdzonej nastolatki i tego samego dnia zatrzymała podejrzanego mężczyznę.

- „Dostałem wiadomość od załamanej matki z małej miejscowości z okolic Łomży, której córeczka powiedziała, że została zgwałcona przez 18-letniego brata swojej koleżanki. Aby pomóc załamanej kobiecie, powiadomiłem Komendę Wojewódzką Policji. Policja pojechała błyskawicznie do matki z samego rana. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie i zatrzymano 18-letniego podejrzanego.” - opowiada Krzysztof Dymkowski.

W miniony poniedziałek, 18 września dziewczynka została przesłuchana przez biegłych psychologów, którzy stwierdzili, że mówi ona prawdę. Ponadto została przebadana przez lekarza ginekologa, który potwierdził, że zaszła ingerencja seksualna.

- „Psycholodzy stwierdzili, że dziecko nie konfabuluje, nie kłamie. Dziecko otworzyło się przed biegłymi. (…) Po badaniu przez biegłych psychologów dziecko było zawiezione do lekarza ginekologa. Ginekolog stwierdził, że była ingerencja.” - kontynuuje „łowca pedofili”.

Jak udało nam się dowiedzieć, do Sądu Rejonowego w Zambrowie wpłynął wniosek o tymczasowy areszt mężczyzny podejrzanego o dokonanie gwałtu na nieletniej. Za ten czyn grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: