REKLAMA:

Remonty dróg powiatowych dobiegły końca [foto]

inwestycje
18.09.2017 r., godz. 12.35
Zakończyły się dwie inwestycje drogowe realizowane w ostatnim czasie przez Powiat Zambrowski.

Dobiegły końca kolejne inwestycje drogowe prowadzone przez Powiat Zambrowski. Chodzi tu o remonty odcinków dróg powiatowych: Srebrna-Łętownica-granica województwa oraz Zambrów-Cieciorki. Wykonawcą obu inwestycji było zambrowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM”. Łączny koszt obu remontów wyniósł niespełna 415 tys. zł i został pokryty z budżetu powiatu zambrowskiego.

W ramach prac na odcinku Srebrna – Łętownica – granica województwa liczącym 400 metrów wykonano koryta na całej szerokości jezdni i chodników, frezowanie nawierzchni asfaltowych, profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy, a także podbudowę z kruszyw łamanych. Następnie położona została nowa nawierzchnia jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych. Ponadto przeprowadzono prace przy poboczach oraz oczyszczanie rowu z namułu grubości 30 cm z  wyprofilowaniem skarp rowu. Realizacja tych prac pochłonęła 265 tys. 820,22 zł z budżetu powiatu.

Inwestycja na drodze powiatowej Zambrów-Cieciorki prowadzona była na odcinku od skrzyżowania ulic: Bema i Żytnią do skrzyżowania z ul. Świerkową. W ramach prac rozebrana została dotychczasowa nawierzchnia jezdni, krawężniki oraz obrzeża trawnikowe, wykonywane zostało frezowanie nawierzchni, krawężniki, podbudowa oraz nawierzchnia bitumiczna. Regulacji poddane zostały też kratki ściekowe, włazy studni kanalizacyjnej. Wykonywany był również montaż ścieków podchodnikowych  oraz ścieku skarpowego. Koszt inwestycji – 149 tys. 048,05 zł.

Przypominamy, że w tym roku powiat przeprowadził długo wyczekiwaną inwestycję drogową – remont ul. Mazowieckiej. Więcej na ten temat pisaliśmy na łamach naszego portalu w odrębnym artykule - Na to czekali wszyscy kierowcy - kładą asfalt na ul. Magazynowej!BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: