REKLAMA:

Znamy już laureatów Zambrowskich Żubrów za rok 2006

kultura
24.02.2007 r., godz. 22.54
Koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej /Fot. Grzegorz Zawistowski
Kompania Piwowarska S.A., Bank Spółdzielczy w Zambrowie i Harry And Son Henryk Radzikowski to laureaci odpowiednio: Złotego, Srebrnego i Brązowego Żubra w kategorii „Sponsor Roku 2006”. Dokładnie te same firmy w ubiegłym roku zdobyły identyczne nagrody za rok 2005. W Kategorii „Twórczość i upowszechnianie kultury” Złotego Żubra otrzymała w tym roku Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Zambrowie pod batutą pana Krzysztofa Witkowskiego. Złotego Żubra w kategorii „Upowszechnianie kultury fizycznej” zdobył Kazimierz Szczęsny - instruktor pływania, a nagrodę specjalną w tej kategorii za całokształt działalności zdobył Bogdan Chodkiewicz - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 5. W kategorii „Działalność społeczna i charytatywna” Złoty Żubr trafił do rąk młodzieży ze Szkolnego Klub Wolontariatu (SKW) przy Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie, pod opieką pani Bogusławy Wiśniewskiej. Statuetkę odebrali wolontariusze z SKW na czele z koordynatorką grupy Joanną Skała. W kategorii „Najlepszy Uczeń” Złotego Żubra kapituła przyznaje w trzech podkategoriach wiekowych. I tak: w podkategorii szkoły podstawowe Złotym Żubrem nagrodzono Macieja Morysewicza ze Szkoły Podstawowej Nr 4, w podkategorii gimnazja - Mariolę Wiśniewską z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, a ze szkół ponadgimnazjalnych - Alberta Mariusza Skłodowskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Złotego Żubra w kategorii „Najlepszy sportowiec 2006” otrzymał Bartosz Konopka - zawodnik Klubu Oyama Karate. Jest to już trzeci Żubr Bartka, w poprzednich dwóch edycjach Bartek otrzymał żubra w kategorii „Najlepszy Sportowiec i „Najlepszy Uczeń”.

Uroczysta Gala wręczenia dorocznych nagród Burmistrza Zambrowa odbyła się w minioną sobotę, 24 lutego, tym razem na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3. Gwiazdą wieczoru był Mietek Szcześniak, który wystąpił z niemal godzinnym koncertem. Nawet niewielka awaria zasilania, która spowodowała kilkunastominutową przerwę w czasie koncertu, nie była w stanie zepsuć ciepłego klimatu jaki wytworzył artysta, zjednując sobie serca widowni. Na zakończenie koncertu brawom nie było końca.

Sobotni wieczór uświetnił również koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Witkowskiego, którym rozpoczęła się Gala wręczenia Zambrowskich Żubrów. Wśród ponad dwustu gości obecnie byli wszyscy nominowani, władze samorządowe miasta, powiatu i gminy oraz dyrektorzy i przedstawiciele zambrowskich szkół, instytucji i przedsiębiorstw.

Zambrowskie Żubry przyznane zostały już po raz siódmy. W tym roku nie było Żubra w kategorii „Inwestycja roku”, ponieważ nie zgłoszono kandydatów do nagrody w tej kategorii. Przypominamy, że wniosek o przyznanie nagrody w jednej z siedmiu kategori mogły składać instytucje kultury, związki i stowarzyszenia, jednostki oświatowe, jednostki prowadzące działalność kulturalną, radni Rady Miasta lub grupa 30 mieszkańców Zambrowa. O przyznaniu nagród nominowanym decydowała dziewięcioosobowa Kapituła Konkursu powołana przez burmistrza.

Organizatorem sobotniej Gali był Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Sponsorami imprezy byli: Bank Spółdzielczy w Zambrowie, Harry and Son, Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o, Zarząd Nieruchomościami w Zambrowie Sp. z o.o. oraz PGK w Zambrowie Sp. z o.o.


Polecamy również artykuły:
:: Zambrowskie Żubry po raz siódmy z dn. 21.02.2007 r.
:: Nominowani do nagrody Zambrowskie Żubry 2006 z dn. 19.02.2007 r.
:: Zambrowskie Żubry 2005 - Fotoreportaż z imprezy z dn. 27.02.2006 r.
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2005 z dn. 23.02.2006 r.
:: Relacja z gali wręczenia statuetek Zambrowskie Żubry 2004 z dn. 28.02.2005 r
:: Zambrowskie Żubry 2003 z dn. 01.03.2004 r.
:: Zambrowskie Żubry 2002 z dn. 02.03.2003 r.
Grzegorz Zawistowski


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: