REKLAMA:

Policjanci wykryli usterki w jednym z „gimbusów”

policja
14.09.2017 r., godz. 21.00
W związku z rozpoczętym rokiem szkolnym mundurowi z zambrowskiej drogówki kontrolują autobusy przewożące dzieci i młodzież po drogach powiatu i miasta. W jednych z nich wykryto poważne usterki.

W trakcie wczorajszej kontroli w jednym z pojazdów przeznaczonych do przewozu dzieci funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie stwierdzili usterki układu kierowniczego i układu hamulcowego.

Od końca sierpnia policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” sprawdzają, jak przewożone są dzieci i młodzież szkolna. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Bardzo skrupulatnie sprawdzają stan techniczny „gimbusów”, ich wyposażenie oraz stan trzeźwości kierowcy. Weryfikują prawidłowość oznakowania mieszczącego się na drogach prowadzących do szkół i przedszkoli na terenie miasta Zambrów i powiatu zambrowskiego. Działania potrwają do końca października.

Warto dodać, że oprócz przeglądu „gimbusów” mundurowi od początku roku szkolnego będą regularnie spotykać się z dziećmi z przedszkoli i szkół z naszego powiatu, aby wpajać i przypominać zasady bezpiecznych zachowań związanych z poruszaniem się po drogach. Poinstruują także dzieci, jak się zachować, gdy zaczepi ich nieznajoma osoba oraz jak zareagować, gdy spotkamy na drodze agresywnego psa. Takie wizyty będą miały charakter cykliczny i potrwają do końca października.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: