REKLAMA:

Przyglądamy się miejskim inwestycjom [foto]

inwestycje
14.09.2017 r., godz. 09.30
W tym roku samorząd Miasta Zambrów prowadzi szereg zadań inwestycyjnych, zaczynając od drogowych a kończąc na oświatowych. Przyglądamy się postępom prac wykonanych w ostatnich dniach.

Największą inwestycją drogową Miasta Zambrów jest niewątpliwie trwająca przebudowa ulicy 71. Pułku Piechoty wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicami Jana Pawła II i Grabowską. W ostatnim czasie wykonano tam asfaltowe ścieżki rowerowe. Wczoraj przez kilka godzin cały odcinek ulicy był wyłączony z ruchu. Utrudnienia te zostały wprowadzone w związku z wylewaniem nowej warstwy asfaltu na całej szerokości jezdni. Chociaż termin realizacji tego zadania zaplanowany jest na 15 września, wciąż prowadzone są prace przy nowym rondzie.

Przypomnijmy, że koszt wykonywanej inwestycji to 2 mln 098 tys. 909 zł, z czego 50% pochodzi z dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” z Zambrowa oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

W tym tygodniu wznowiony został remont ulicy Grunwaldzkiej. Polega on na wymianie nawierzchni chodników oraz 323-metrowego odcinka drogi od alei Wojska Polskiego do osiedla z zabudową wielorodzinną. Wygospodarowane zostaną również nowe miejsca parkingowe.

Prace w tym rejonie rozpoczęły się w lipcu i wstępnie miały zakończyć się do 31 sierpnia. Niestety ze względu na infrastrukturę telekomunikacyjną, którą trzeba było przełożyć, termin został wydłużony. Wykonawcą tego zamówienia jest zambrowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM”. Inwestycja ta pochłonie niespełna milion złotych.

Prace inwestycyjne prowadzone są także przy Ośrodku Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie, gdzie zostanie wymienione ogrodzenie, liczące 190 metrów, a także bramy. Aktualnie wykonano podmurówkę pod przyszłe przęsła. Wykonawcą zadania jest firma Sławomira Mężyńskiego. Termin zakończenia przewidziany jest na koniec września. Koszt inwestycji wyniesie 132 tys. 790 zł.

Niedawno rozpoczęły się także prace na osiedlu „Północ” związane z przebudową ulicy Kosseckiego. Dzięki inwestycji, której wykonawcą jest firma „Paweł Jarząbek”, powstanie 60 nowych miejsc parkingowych. Koszt prac wyniesie ponad 125 tys. zł, zaś termin ich zakończenia zaplanowany jest na 15 października. Przypominamy, że w związku z tą inwestycją na osiedlu zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Więcej na ten temat pisaliśmyTUTAJ.

Warto wspomnieć, że trwają również prace przy innych inwestycjach prowadzonych przez Miasto Zambrów, m.in. remont Pływalni Miejskiej „Delfin” oraz termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. O postępach pisaliśmy w ostatnim czasie na łamach naszego portalu.

W tym tygodniu zakończyła się budowa łącznika ulicy Łąkowej do parku przy ulicy Cmentarnej. Został on wykonany z kostki brukowej. Wykonawcą prac była firma budowlano-drogowa „Bacher”. Koszt inwestycji wyniósł 108 tys. 279 zł.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: