REKLAMA:

Odwiedź „przystanek Grabówka” [foto]

społeczeństwo
13.09.2017 r., godz. 18.00
Od dwóch lat na polanie w Grabówce istnieje wiata "przystanek Grabówka". Miejsce to szybko stało się popularne nie tylko wśród grzybiarzy i rowerzystów, ale przede wszystkim wśród młodzieży.

Grabówka to malownicza wioska położona kilka kilometrów od Zambrowa. Tamtejsze lasy docenia wielu rowerzystów, a w okresie jesiennym także grzybiarzy. Z myślą o wszystkich mieszkańcach tej miejscowości i przyjezdnych dwa lata temu na jednej z przydrożnych polan powstał „przystanek Grabówka”.

Na polanie oprócz wiaty z ławkami i stołami znajduje się miejsce do palenia ogniska. Ponadto z myślą o rowerzystach przygotowany został stojak na rowery. Pod koniec tegorocznych wakacji pojawiła się również nowa, drewniana konstrukcja. Jest nią 9-metrowy pająk, który z pewnością zaciekawi nie tylko dzieci, ale także i dla młodzieży stanowi dobre miejsce do spotkań towarzyskich

- „Każda pora roku jest dobra, by spotkać się i spędzić kilka miłych chwil przy ognisku. Za wyjątkiem kilku drobnych incydentów, pragniemy podziękować wszystkim odwiedzającym za uszanowanie naszej pracy. Dzięki takim działaniom nasz uroczy zakątek ma szansę wpisać się na listę miejsc, które warto odwiedzić i jest dobrym przykładem dla innych, jako infrastruktura stworzona przez mieszkańców dla dobra ogółu.” - powiedziała nam Jowita Baczewska, mieszkanka Grabówki.

„Przystanek Grabówka” powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców Grabówki oraz wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Brama na Bagna” poprzez wykorzystanie środków uzyskanych z Akademii Filantropii w Warszawie z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

- „Nasza leśna polanka oraz oznakowanie dróg w naszym sołectwie, jest dowodem na to, iż sami możemy kształtować środowisko nas otaczające, a nasze zaangażowanie może posłużyć jako przykład dla innych. Program Działaj Lokalnie dla nas był szansą, która została świetnie wykorzystana. Myślmy globalnie, ale działajmy lokalnie. Działajmy przede wszystkim w środowisku nas otaczającym, bierzmy przykład z tych, których warto naśladować i szanujmy pracę innych. Szanujmy miejsca, które mają służyć nam wszystkim.” - podsumowuje Jowita Baczewska.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: