REKLAMA:

Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni

zapowiedzi - repertuar
13.09.2017 r., godz. 12.30
Mecz Olimpii Zambrów, rajd rowerowy, jubileusz OSP oraz uroczystości patriotyczne - to niektóre wydarzenia, jakie czekają na mieszkańców Zambrowa i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną i sportową na najbliższe dni.

WYDARZENIA KULTURALNE


14 - 15 września (czwartek-piątek)
Imprezy towarzyszące obchodom 78. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. W czwartek dla dzieci z gmin Szumowo, Andrzejewo i Zambrów przewidziano zjazd gwieździsty połączony z lekcją historii pt. „Młodzi Pamiętają”. Początek około godz. 14.30 przy pomniku w Łętownicy. Natomiast w piątek o godz. 19.30 w kościele parafialnym w Andrzejewie przewidziano widowisko artystyczne „Nazajutrz”.

***


19 września (wtorek) Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie z Andrzejem Janeczko, które będzie połączone z promocją książki „Trzeci Oddech Kaczuchy. O życiu i scenie”. Spotkaniu będą towarzyszyły piosenki w wykonaniu autora. Początek o godz. 18.00 w MBP przy ul. Długiej 13 w Łomży (sala na poddaszu). Wstęp wolny.

***


Do 27 września trwają zapisy na coroczny konkurs plastyczny Miejskiego Ośrodka Kultury - na najpiękniejszy bukiet „Dary Jesieni”. Adresowany jest on do uczniów klas I-VI z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Każda ze szkół może zgłosić maksymalnie 4 zespoły liczące po trzech uczniów (po 2 z każdej kategorii wiekowej). Zespół może wykonać tylko jeden bukiet. Konkurs odbędzie się 4 października o godz. 11.00 w siedzibie MOK. Karty zgłoszeniowe należy składać w siedzibie organizatora.

WYDARZENIA SPORTOWE


16 września (sobota)
w swoim kolejnym meczu w rundzie jesiennej III-ligowa Olimpia Zambrów zmierzy się przed własną publicznością z MKS Ełk. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie miejskim przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie. Wszystkie bilety w cenie 5 zł! Dostępne będą one w kasie przed meczem. Uwaga! Jeśli na meczu z MKS-em Ełk na trybunach pojawi się min. 300 osób, taka cena biletów będzie obowiązywała dla wszystkich również w kolejnych meczach!

***


17 września (niedziela) Ostatni rajd krótkodystansowy w ramach akcji Zambrów na rowery 2017. Tym razem cykliści udadzą się do Czerwonego Boru. Wyjazd o godz. 10:00 z targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie. Organizator zapewnia napoje oraz posiłek regeneracyjny. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą: kasku, kamizelki odblaskowej, dętki itp.

POZOSTAŁE WYDARZENIA


16 września (sobota)
Obchody jubileuszu 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Tabędzu. Dalsza część obchodów, a wśród nich nadanie sztandaru, zaplanowana jest na godz. 13.30 w remizie OSP Zbrzeźnica.

***


17 września (niedziela) Uroczystości patriotyczne przy pomniku w Łętownicy, gdzie o godz. 9.15 nastąpi złożenie wieńców, a także odsłonięcie muralu. Następnie zaplanowano bieg otwarty z Łętownicy do Andrzejewa. Dalsza część uroczystości, w tym msza upamiętniająca poległych w bitwie stoczonej między Andrzejewem a Łętownicą, odbędzie się w Andrzejewie.

***


18 września (poniedziałek) Obchody 78. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Początek uroczystości o godz. 13:00 na placu przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. W programie wystąpienie dyrektora ZSA, przemówienia gości, montaż słowno-muzyczny, a także złożenie wieńców i zniczy pod Dębami Pamięci.
BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: