REKLAMA:

Sąd przedłużył areszt wobec porywaczy 15-latki

policja
13.09.2017 r., godz. 10.30
Sąd przedłużył areszt dwóm mężczyznom, którzy w marcu porwali 15-letnią mieszkankę powiatu wysokomazowieckiego. Grozi im nawet dożywocie.

Wracamy do tematu porwania 15-letniej mieszkanki powiatu wysokomazowieckiego, które miało miejsce niespełna pół roku temu w Jabłonce Kościelnej niedaleko Zambrowa. Jak podaje Polskie Radio Białystok, obaj mężczyźni, którzy uprowadzili nastolatkę, pozostaną w areszcie co najmniej do 16 grudnia. Decyzja w sprawie Jakuba G. zapadła już kilka dni temu. Wczoraj Sąd Okręgowy w Łomży podjął podobną wobec Piotra K.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło 22 marca w Jabłonce Kościelnej (powiat wysokomazowiecki). Nastolatka została wciągnięta do samochodu przez dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat, a następnie wywieziona do lasu, gdzie doszło prawdopodobnie do czynów przeciwko wolności seksualnej. Na ratunek młodej dziewczynie ruszyli mieszkańcy Jabłonki Kościelnej. Spłoszeni przez nich sprawcy zaczęli uciekać i potrącili myśliwego. Ten nie został dłużny i strzelił w koło uciekającego pojazdu. Auto wylądowało na drzewie, a mężczyźni zaczęli uciekać pieszo. Po niedługim czasie zostali zatrzymani przez wysokomazowiecką policję.

Mężczyznom grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.


Radio Białystok, red. ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: