REKLAMA:

Uwaga szczepionka!

wiadomości z regionu
11.09.2017 r., godz. 17.00
Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że na terenie powiatu zambrowskiego zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących, metodą zrzutów z samolotu.

W celu skutecznego zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących, w dniach od 8 do 14 września, drogą zrzutów z samolotu na terenie województwa podlaskiego wykładane są przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów. Zrzutem objęte są kompleksy leśne, pola i łąki, z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych.

Zrzucane przynęty mają kształt stożkowych krążków koloru brunatnego, o średnicy ok. 4 cm i grubości ok. 1,5 cm. W środku zawierają zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się jednak przez okres około 2 tygodni po wyłożeniu przynęt trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

W przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe człowieka lub uszkodzony naskórek, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosi o niedotykanie i nieniszczenie przynęt. Każda przynęta nawet raz dotknięta przez człowieka, będzie omijana przez lisy.
ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: