REKLAMA:

Rowerzyści ruszyli na szlak bitwy o Zambrów [foto]

rekreacja/wypoczynek
09.09.2017 r., godz. 16.00
Około 30 rowerzystów wzięło udział w rajdzie szlakiem bitwy o Zambrów. Jest to jeden z punktów miejskich obchodów 78. rocznicy bitwy o Zambrów.

Rajd rowerowy szlakiem bitwy o Zambrów odbył się dzisiaj, 9 września. W wyprawie organizowanej w ramach tegorocznych miejskich uroczystości wrześniowych wzięło udział około 30 osób.

Punktualnie o godzinie 10.00 rowerzyści wyruszyli spod pomnika 71. Pułku Piechoty, gdzie wartę zaciągnęli członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 71 Pułku Piechoty. Następnie trasa prowadziła przez kolejne miejsca, gdzie znajdują się pamiątkowe tablice. Rowerzyści przejechali przez: Pruszki, Śledzie, Stare Zakrzewo, Sędziwuje, Wądołki. Jednym z punktów był również cmentarz parafialny przy ul. Ostrowskiej. Rajd zakończy się ciepłym posiłkiem.

Warto dodać, że szlak bitwy o Zambrów przygotowali harcerze z 3. Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej „Grota” oraz członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 71. Pułku Piechoty. W ramach projektu na chwilę obecną przygotowanych zostało osiem tabliczek zawierających krótki rys historycznych.

Przypominamy, że główne obchody 78. rocznicy bitwy o Zambrów odbędą się jutro, 10 września. Rozpoczną się one mszą świętą o godz. 12.00 w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Następnie uroczystość przeniesie się pod pomnik 71. Pułku Piechoty przy ul. Wyszyńskiego, gdzie zaplanowano przemówienia oraz składanie wieńców.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: