REKLAMA:

Wernisaż wystawy Pracowni Malarskiej [foto]

kultura
08.09.2017 r., godz. 22.00
W Galerii „Labirynt” mieszczącej się w Centrum Kultury w Zambrowie można oglądać obrazy powstałe w Pracowni Malarskiej Miejskiego Ośrodka Kultury. Grupa dziesięciu osób, pod okiem Włodzimierza Dąbkowskiego, spotyka się regularnie od 2002 roku. Wszystkich artystów łączy wspólna pasja owocująca rozwojem umiejętności manualnych oraz dyskusje na tematy technik i sztuki malarskiej.

Tradycyjnie co roku organizowana jest wystawa przedstawiająca najnowsze prace stworzone w Pracowni Malarskiej MOK. Tegoroczny wernisaż odbył się dziś w galerii sztuki „Labirynt” w Centrum Kultury w Zambrowie. W sali wystawowej było dość tłoczno. Bardzo pocieszający jest fakt, że wśród zwiedzających, oprócz osób dorosłych, znalazła się też młodzież i dzieci.

Na wystawie prezentowanych jest około 40 obrazów wykonanych głównie techniką olejną oraz pastelami. Obrazy w znacznym stopniu to pejzaż, chociaż znaleźć można także martwą naturę, portrety czy zwierzęta. Autorami prac prezentowanych podczas aktualnej wystawy w Centrum Kultury są członkowie pracowni malarskiej MOK, prowadzonej przez Włodzimierza Dąbkowskiego: Ewa Jamiołkowska, Anna Korzeniowska, Wanda Kruszewska, Ewa Morysewicz, Natalia Nowowiejska, Sylwia Korpalska, Bożenna Adamkiewicz, Małgorzata Grzeszczuk, Olga Dąbrowska i Aneta Trzaska.

Osoby, które nie mogły przybyć na wernisaż, wszystkie prace mogą oglądać jeszcze przez miesiąc. Obrazy eksponowane są w galerii „Labirynt” mieszczącej się w piwnicach Centrum Kultury w Zambrowie (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2A). Wstęp do galerii wolny.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: