REKLAMA:

Postępy przy budowie nowego skrzydła Sądu Rejonowego w Zambrowie widać „gołym” okiem [foto]

inwestycje
08.09.2017 r., godz. 15.30
Prace przy rozbudowie budynku Sądu Rejonowego w Zambrowie idą pełną parą. Wykonana została już praktycznie cała konstrukcja dobudowanego obiektu. Wykonawca zechce zakończyć przy nim prace jeszcze w tym roku i przejść do kolejnego etapu, czyli remontu istniejącego budynku sądu. Inwestycja potrwa najpóźniej do połowy 2019 roku, jednak patrząc na postępy prac, możemy się spodziewać wcześniejszego zakończenia robót.

Przypomnijmy, że od ponad roku przy alei Wojska Polskiego trwa ogromna inwestycja polegająca na rozbudowie Sądu Rejonowego w Zambrowie. Cały czas realizowany jest tam pierwszy etap, polegający na budowie nowego skrzydła wraz z infrastrukturą techniczną. Ma on pełnić funkcję gmachu Sądu Rejonowego w Zambrowie. Mają się tam również znaleźć m.in. pozostałe wydziały sądu i sale rozpraw. Ostatni raz z aparatem gościliśmy na placu budowy na początku czerwca. Wówczas zakończono już murowanie wszystkich ścian zewnętrznych.

Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Przede wszystkim postępy prac widać na zewnątrz nowego budynku, gdzie wykonano już większość elewacji. Zgodnie z zaleceniami konserwatora, nawiązuje ona do obecnego stojącego przy alei Wojska Polskiego zabytku, a więc wykonana została z czerwonej cegły. Wszystko po to, aby w efekcie końcowym nowy budynek nie odbiegał wizualnie od starej części. Roboty przy elewacji mają zakończyć się za około 2 tygodnie.

Intensywne prace trwają także wewnątrz nowego budynku. Na parterze i pierwszym piętrze trwa obecnie tynkowanie ścian oraz wylewanie posadzek. W toku są także roboty elektryczne i sanitarne, czyli rozprowadzanie wody i centralnego ogrzewania.

Generalnie prace przebiegają w dobrym tempie. Jak powiedział nam kierownik Dariusz Brzeziński, plan zakłada zakończenie robót przy nowym budynku jeszcze w tym roku. Następnie pracownicy zambrowskiego sądu przeniosą się do nowego obiektu, a w starym rozpocznie się drugi etap inwestycji, polegający na jego generalnym remoncie i wyposażeniu. Zgodnie z projektem w budynku dotychczas zajmowanym przez pracowników mają się znaleźć pomieszczenia Wydziału Nowej Księgi Wieczystej oraz pomieszczenia administracyjne.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm LIDER: MERX Sp. z o.o. (partnerzy: MERX Sp. z o.o. I T4B Sp. z o.o.), które zaoferowało wykonanie wszystkich robót za 15 mln 890 tys. zł. Realizacja całej inwestycji ma potrwać do połowy 2019 roku.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: