REKLAMA:

Konferencja prasowa Burmistrza Miasta Zambrów [retransmisja]

samorząd
08.09.2017 r., godz. 16.00
Reforma oświaty, realizacja inwestycji i remontów miejskich, oferta kulturalna i rekreacyjna. To tylko niektóre tematy poruszone przez Burmistrza Miasta Zambrów podczas dzisiejszego spotkania z mediami.

Konferencja prasowa, zwołana przez Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego, odbyła się dziś, 8 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów. W trakcie tego spotkania burmistrz omówił kilka ważnych tematów związanych z naszym miastem.

Pierwszym punktem poruszonym podczas dzisiejszego zebrania była sprawa reformy oświaty w Zambrowie. Dotyczy ona przeniesienia Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie do budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Więcej na ten temat pisaliśmy w odrębnym artykule - Krótszy rok szkolny w zambrowskiej „Piątce”.

Kolejnym, a zarazem bardzo ważnym tematem były realizowane w naszym mieście inwestycje. Burmistrz mówił o postępach prac m.in. przy przebudowie ul. 71 Pułku Piechoty, remoncie pływalni czy termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Włodarz naszego miasta podsumował również zakończone już inwestycje, tj.: budowę parkingu przy Miejskim Przedszkolu Nr 4, odmulanie zalewu i wykonanie małej infrastruktury nad zalewem oraz termomodernizację Miejskiego Gimnazjum Nr 1.

W dalszej części spotkania Kazimierz Dąbrowski mówił o zadaniach i projektach, które są przygotowywane do realizacji. Wspomniał również o wnioskach złożonych przez Miasto Zambrów do RPO WP i innych programów w sprawie m.in.: budowy ścieżki rowerowej do Czerwonego Boru, budowy amfiteatru, modernizacji oświetlenia ulicznego czy źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych.

Przyjemnym tematem dla mieszkańców Zambrowa z pewnością są informacje dotyczące imprez kulturalnych, rekreacyjnych, a także uroczystości miejskich. Najciekawiej zapowiadają się:
- Gala Sportu - 23 września,
- koncert muzyki filmowej Miejskiej Orkiestry Dętej z okazji Dnia Nauczyciela - 14 października,
- XVII Dzień Papieski - 15 października,
- konkurs fortepianowy - 30 listopada/1 grudnia,
- zambrowskie mikołajki - 6 grudnia,
- III Zambrowskie Spotkanie Wigilijne - 17 grudnia,
- sylwester pod gwiazdami - 31 grudnia.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z konferencji prasowej Burmistrza Miasta Zambrów.
BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: