REKLAMA:

Uwaga kierowcy! Zmiany na „ósemce”

inwestycje
08.09.2017 r., godz. 08.30
Uwaga kierowcy jadący do Białegostoku drogą krajową nr 8. Drogowcy przekierowali ruch na nową jezdnię z Mężenina do Jeżewa liczącą ponad 14 kilometrów. Wprowadzone zostało również ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania.

Jak już informowaliśmy na łamach naszego Portalu, w tym tygodniu osoby podróżujące z Zambrowa do Białegostoku miały pojechać nową jezdnią krajowej „ósemki” na przebudowanym odcinku od Jeżewa do Mężenina LINK. Przełożenie ruchu nastąpiło tam wczoraj, 7 września około godz. 15.00.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekierowała ruch na jedną jezdnię na odcinku liczącym około 14,2 kilometrów. Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku apeluje do kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na zmiany w organizacji ruchu.

- „Wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania.” - poinformował nas rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

Przełożenie ruchu ma odblokować front robót na kilku odcinkach, do których dostęp był utrudniony lub niemożliwy na drugiej jezdni, a także na części dróg zbiorczych. Usprawni to także komunikację.

Po zmianie ruchu na jezdnię prawą zintensyfikowane zostaną prace na jezdni lewej (kierunek Białystok – Warszawa), gdzie 3/4 robót jest już zrobionych. Do wykonania zostało kilka przepustów oraz roboty nawierzchniowe.

Przypomnijmy, że planowany termin udostępnienia kierowcom ciągu głównego, czyli dwóch jezdni na tym odcinku, to 15 grudnia tego roku.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: