REKLAMA:

Grzybiarz zgubił się w lesie. Szukali go policjanci

policja
07.09.2017 r., godz. 15.00
Szczęśliwie udało się odnaleźć 68-letniego mężczyznę, który zgubił się w lesie w okolicach Szumowa podczas grzybobrania.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Szumowie w miniony wtorek, około godziny 13:30, otrzymali informację o zaginionym w pobliskim kompleksie leśnym mężczyźnie. W ustalonym miejscu mundurowi zastali żonę grzybiarza, która stwierdziła, że mąż zgubił się w lesie.

Mundurowi, chcąc jak najszybciej odnaleźć mężczyznę, włączyli sygnały dźwiękowe, lecz były one niesłyszalne dla poszukiwanego. W kontakcie telefonicznym policjanci przekazali mężczyźnie wskazówki i rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki znajomości swoich rejonów służbowych dzielnicowi odnaleźli zdezorientowanego 68-latka i przekazali pod opiekę żony.

Wybierając się do lasu, a zwłaszcza do dużego lasu lub w mało znanej okolicy, warto zadbać o własne bezpieczeństwo. Zgubić może się każdy, nawet bardzo dobrze znający dany las. Jak się zabezpieczyć? Przede wszystkim nie wolno się oddalać od głównych traktów, mieć przy sobie telefon komórkowy lub inne urządzenie elektroniczne z funkcją GPS a najbliższych poinformować, w jaki rejon lasu dokładnie się wybieramy.


ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: