REKLAMA:

UWAGA: Zmiana organizacji ruchu na osiedlu „Północ” [foto]

inwestycje
07.09.2017 r., godz. 20.30
Ulica Kosseckiego została przemianowana na drogę jednokierunkową. Zmiana organizacji ruchu jest podyktowana budową zatoki parkingowej.

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego to jeden z największych problemów w naszym mieście, w tym również mieszkańców osiedla „Północ”. Zarządcy dróg szukają różnych rozwiązań, aby ułatwić kierowcom pozostawianie aut. Częściowym wyjściem z tej trudnej sytuacji na osiedlu „Północ” w ostatnich latach była na pewno budowa parkingu między sklepem „Gregorek” a budynkiem Białostocka 29 oraz utwardzenie terenu między ul. Białostocką a budynkami wielorodzinnymi nr 23 i 25.

Kolejnym sposobem na zwiększenie liczby miejsc parkingowych na osiedlu „Północ” jest przebudowa ulicy Kosseckiego, biegnącej od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do skrzyżowania z ul. Podedwornego. Powstaje tam bowiem zatoka parkingowa ze skośnymi miejscami parkingowymi. Zgodnie z projektem jezdnia zostanie zwężona do szerokości 3,5 m.

W związku z tym na osiedlu została zmieniona organizacja ruchu. Obecnie ulica Kosseckiego jest drogą jednokierunkową, a ruch odbywa się w kierunku – od ul. Pułaskiego do ul. Podedwornego.

Warto dodać, że prace potrwają tam do 15 października. Realizacją zadania zajmuje się firma „Paweł Jarząbek”. Wygospodarowanie tych 60 nowych miejsc parkingowych będzie kosztować Miasto ponad 125 tys. zł.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: