REKLAMA:

Z Mężenina do Jeżewa pojedziemy nową jezdnią

inwestycje
06.09.2017 r., godz. 23.00
Ruch na odcinku ekspresowej ósemki z Mężenina do Jeżewa zostanie przełożony jeszcze w tym tygodniu. Rozpoczną się roboty na drugiej jezdni. Budowa ma zakończyć się do 15 grudnia.

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu osoby podróżujące z Zambrowa do Białegostoku pojadą nową jezdnią krajowej ósemki na przebudowywanym odcinku od Jeżewa do Mężenina. Ma bowiem nastąpić tam przełożenie ruchu i to praktycznie na całej jej długości (ok. 14,2 km).

- „Nastąpi to po uzyskaniu decyzji na użytkowanie dla wszystkich obiektów inżynierskich w ciągu jezdni oraz zamontowaniu wszelkich elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego (barierki, oznakowanie itd.). Będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/godz oraz zakaz wyprzedzania.” - poinformował nas rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.

Przełożenie ruchu ma odblokować front robót na kilku odcinkach, do których dostęp był utrudniony lub niemożliwy na drugiej jezdni, a także na części dróg zbiorczych. Usprawni to także komunikację. Nie będzie już przekładaniem ruchu z jednej strony na drugą.

Po przełożeniu ruchu na jezdnię prawą zintensyfikowane zostaną prace na jezdni lewej (kierunek Białystok – Warszawa), gdzie 3/4 robót jest już zrobionych. Do wykonania zostało kilka przepustów oraz roboty nawierzchniowe.

Czasu na zakończenie inwestycji zostało niewiele. Przypomnijmy, że planowany termin udostępnienia kierowcom ciągu głównego, czyli dwóch jezdni na tym odcinku, to 15 grudnia tego roku.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: