REKLAMA:

Sprawdzamy postępy przy remoncie pływalni [foto]

inwestycje
06.09.2017 r., godz. 17.30
Sprawdzamy postępy przy remoncie pływalni, stan prac na 06.09.2017r.
Trwa gruntowny remont wewnątrz budynku zambrowskiej pływalni. Przyjrzeliśmy się aktualnym postępom prac. Trzeba przyznać, że wykonawca będzie musiał się mocno sprężyć, aby wyrobić się do 9 października, czyli daty, która została pierwotnie wyznaczona do wznowienia pracy obiektu.

Od 19 czerwca Pływalnia Miejska „Delfin” w Zambrowie jest nieczynna z powodu remontu. Zaplanowane na prawie 4 miesiące prace prowadzi tam konsorcjum firm Blanka Plus Sp z o.o. oraz Balik Budownictwo. Wszystkie roboty pochłoną 3 mln 805 tys. zł. Ostatni raz w miejscu inwestycji gościliśmy nieco ponad miesiąc temu. Postanowiliśmy więc ponowie sprawdzić z aparatem postęp prac.

Wykonano już większość robót wykończeniowych strefy SPA. W pomieszczeniu z suchą sauną wymienione zostały okładziny i piec. Ponadto obok, głównie z myślą o kobietach, powstało niewielkie pomieszczenie z tzw. słoneczną łąką, która swoją funkcjonalnością ma być zbliżona do solarium. Znalazły się tam urządzenia, których główną zaletą jest sposób opalania zbliżony do naturalnego. W pomieszczeniach, gdzie znajdują się sauny, pozostało już jedynie zafugowanie niektórych płytek oraz montaż urządzeń natryskowych.

W głównej hali basenowej kończy się też montaż nowej wanny do hydromasażu. Z kolei w nieckach basenowych od naszej ostatniej wizyty zbyt dużo się nie zmieniło, bowiem nie udało się jeszcze rozpocząć tam montażu nowych okładzin. Zostały one już jednak dostarczone i niebawem powinna rozpocząć się ich instalacja. Na tym samym piętrze remont przechodzą także szatnie basenowe, gdzie zmienione zostaną szafki, armatura łazienkowa i prysznice. Obecnie trwa tam m.in. wymiana stolarki drzwiowej. W szatniach pozostało jednak jeszcze sporo do zrobienia.

W ramach remontu prowadzone są również prace na innych kondygnacjach. Na parterze przewidziano przeniesienie części administracyjnej do pomieszczeń po salonie fryzjerskim. Z kolei w dotychczasowym biurze będzie znajdowała się serwerownia. W planach jest także montaż kurtyny powietrznej nad drzwiami wejściowymi.

Prace rozpoczęły się również na trzecim piętrze, gdzie przewidziano modernizację oświetlenia niecek basenowych oraz oświetlenia wewnątrz budynku. Przy okazji w całej hali basenowej czyszczony jest sufit. Wymianie ulegnie ponadto wentylacja oraz złoża filtracyjne, dzięki czemu poprawią się parametry pracy w uzdatnianiu powietrza i wody.

Przypomnijmy, że wstępnie wznowienie pracy obiektu zaplanowano na 9 października. Patrząc jednak na wykonane oraz przewidziane do realizacji prace termin ten może być zagrożony.

- „Prace powoli posuwają się do przodu, ale dużo jeszcze zostało do zrobienia. Mam nadzieję, że uda się je przyspieszyć.” - powiedział nam kierownik Pływalni Miejskiej „Delfin” Jerzy Przychodzeń.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: