REKLAMA:

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

społeczeństwo
06.09.2017 r., godz. 17.00
Chcesz mądrze pomagać potrzebującym w Twojej okolicy? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Jeżeli tak, to zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Zgłoszenia przyjmowane są do końca tego miesiąca. Niebawem rozpoczną się również szkolenia.

W całej Polsce trwają przygotowania do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy chcących zaangażować się w przeprowadzenie ogólnopolskiego programu. W tym roku paczek nie zabraknie również w Zambrowie. Ponadto, jak już informowaliśmy wcześniej, nasz rejon rozszerzył działalność również na sąsiedni powiat – wysokomazowiecki. Liderem rejonu Zambrów/Wysokie Mazowieckie jest Adam Szwajkowski.

- „Myślę, że Szlachetna Paczka to wspaniała inicjatywa i zachęca do niej możliwość rozwoju osobistego oraz robienie tych wszystkich dobrych rzeczy. Nie dość, że dobro po czasie do nas wraca, to całe to doświadczenie, które pozyskamy tutaj będzie nam procentowało w przyszłości i potem pomoże nam odnaleźć się w innych rolach niż wolontariusz. To wszystko pomoże nam czynić siebie lepszymi na trudnym dziś rynku pracy. Uczymy się radzić sobie z problemami codziennymi, jak również zmieniamy na lepsze nasze lokalne środowisko.” - powiedział nam Adam Szwajkowski, lider rejonu Zambrów/Wysokie Mazowieckie.

W Szlachetnej Paczce wolontariusz dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnie łączą potrzebujących z darczyńcami. W związku z tym ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebujących rodzinom i dzieciom niesiona będzie pomoc w nadchodzącej edycji. W samym rejonie Zambrów/Wysokie Mazowieckie poszukiwanych jest 60 wolontariuszy, z czego 40 w Zambrowie.

- „Na chwilę obecną mamy około 20 wolontariuszy w Zambrowie. W Wysokiem Mazowieckiem sytuacja wygląda gorzej. Nadal jednak prowadzimy działania zachęcające osoby do zostania wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Rozpoczął się już rok szkolny, więc także zaczniemy promować akcję w placówkach oświatowych.” - dodaje Adam Szwajkowski.

Dlaczego warto zostać SuperW? Angażując się w wolontariat w Paczce pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie. Zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno-biznesowe i umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. W Szlachetnej Paczce spotkasz osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy. 

Kandydaci na wolontariuszy Szlachetnej Paczki mogą zgłaszać się do końca września. Nie warto jednak zwlekać, ponieważ kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej www.superw.pl.

Jak informuje nas lider rejonu Zambrów/Wysokie Mazowieckie Adam Szwajkowski niebawem w naszym mieście rozpoczną się również szkolenia wolontariuszy. Pierwsze z nich zaplanowane jest na sobotę, 16 września o godz. 9.00 w sali konferencyjnej w Centrum Kultury w Zambrowie.

Przypominamy, że w ubiegłym roku w ramach Szlachetnej Paczki 27 rodzin z Zambrowa i okolic otrzymało paczki. Znajdowały się tam produkty spożywcze, chemiczne, ubrania, sprzęt AGD oraz meble, a dzieci cieszyły się z przyborów szkolnych i zabawek.  

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: