REKLAMA:

Nie wszyscy cieszą się z nowego oddziału przedszkolnego. Dyrekcja odpowiada

edukacja
06.09.2017 r., godz. 14.00
Po wczorajszym artykule, dotyczącym nowego oddziału przedszkolnego Miejskiego Przedszkola Nr 6 w budynku zambrowskiego gimnazjum, do naszej redakcji zaczęły wpływać skargi rodziców. Podobno ich pociechy spełniające kryteria do przydzielenia w Szkole Podstawowej Nr 5, naukę rozpoczęły w budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Ze sprawą zwróciliśmy się do dyrekcji przedszkola.

Podczas czerwcowego spotkania organizacyjnego dotyczącego nowego oddziału przedszkolnego Miejskiego Przedszkola Nr 6 w budynku zambrowskiego gimnazjum, dyrektor przedszkola Elżbieta Bieńkowska poinformowała rodziców, że nadal będzie prowadzony oddział w Szkole Podstawowej Nr 5. Od nowego roku szkolnego funkcjonują tam dwie grupy 5- i 6-latków, do których miały być przyjmowane w pierwszej kolejności dzieci z osiedla Raginisa, a także te, których starsze rodzeństwo uczy się w „Piątce”.

Po opublikowaniu na łamach naszego Portalu artykułu dotyczącego nowego oddziału przedszkolnego w budynku gimnazjum - Przedszkolaki rozpoczęły naukę w … gimnazjum, do naszej redakcji zaczęły wpływać skargi rodziców dzieci mieszkających na osiedlu Raginisa lub mających starsze rodzeństwo uczące się w Szkole Podstawowej Nr 5. Podobno ich dzieci zostały przydzielone do oddziału w gimnazjum zamiast, jak wcześniej zapowiadano, do oddziałów w „Piątce”.

Ze sprawą zwróciliśmy się do dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie Elżbiety Bieńkowskiej. W rozmowie z nami pani dyrektor podkreśliła, że przedszkole starało się w miarę możliwości przyjmować do oddziału w SP5 dzieci spełniające kryteria, o których była mowa na spotkaniu z rodzicami. Niestety nie każdemu udało się dogodzić.

- „Wiadomo było, że nie wszystkich zadowolę, ponieważ to było niemożliwe, żeby wszyscy mogli być w Szkole Podstawowej Nr 5. Dostałam tam tylko dwie sale, ponieważ w szkole jest też przepełnienie. W związku z tym część dzieci została w Piątce, a część przeszła do gimnazjum. Do oddziału w Piątce staraliśmy się przyjmować dzieci zgodnie z kryteriami, czyli jeżeli w szkole uczyło się rodzeństwo, ktoś blisko mieszkał lub pracował. Rozdałam karty nauczycielkom, ponieważ to one mają bliższy kontakt z rodzicami i bardziej orientują się, które dzieci mogą być w Szkole Podstawowej Nr 5. (…) Tak jak mówiłam podczas spotkania, w miarę możliwości staraliśmy się przyjmować dzieci do Piątki” - powiedziała nam Elżbieta Bieńkowska, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie.

Jak udało nam się dowiedzieć, w Szkole Podstawowej Nr 5 naukę rozpoczęły tylko dwie grupy przedszkolaków: 5- i 6-latków, liczące po 25 osób każda. W związku z dużym zainteresowaniem przedszkole chciało uzyskać jeszcze jedną klasę w zambrowskiej podstawówce, jednak dyrekcja SP5 ze względu na własne potrzeby, nie mogła przekazać kolejnej pracowni. W zaistniałej sytuacji przedszkole musiało ponownie otworzyć jedną grupę w salkach parafialnych przy zambrowskiej farze.

Warto dodać, że problemem przyjęcia wszystkich chętnych do oddziałów w szkole podstawowej mógł być również fakt, że rodzice dzieci jednej z grup zwrócili się do wychowawczyni o pozostawienie ich grupy w całości w budynku zambrowskiej „Piątki”.

Za pośrednictwem naszego Portalu dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie informuje, żeby rodzice, którzy nie są zadowoleni z przydzielenia do danego oddziału, zgłosili się do niej osobiście. Wówczas istnieje szansa zapisania dziecka na listę rezerwowych i w razie zwolnienia miejsca w Szkole Podstawowej Nr 5 będzie możliwość przeniesienia swojej pociechy.

- „Były już takie przypadki, że ktoś był niezadowolony. Wtedy prosiłam, żeby ta osoba zostawiała mi swoje dane i jeżeli ktoś przeniesie się ze Szkoły Podstawowej Nr 5 do gimnazjum, to ta osoba zostanie poinformowana i dziecko będzie mogło chodzić do Piątki. Były takie przypadki, że niektórzy rodzice przenosili swoje dzieci ze szkoły podstawowej do gimnazjum i wówczas osoby oczekujące mogły umieścić swoje dziecko w oddziale w Piątce. Proszę przyjść do mnie i porozmawiać. W miarę możliwości każdemu postaram się pomóc.” - dodaje dyrektorka Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie.

Przypominamy również, że oddział przedszkolny w Miejskim Gimnazjum Nr 1 jest tylko opcją tymczasową. W związku z wprowadzoną reformą oświaty samorząd miejski ma w planach w roku szkolnym 2018/2019 przeniesienie Szkoły Podstawowej Nr 5 do budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Wówczas w miejsce zambrowskiej „Piątki” zostanie utworzone nowe przedszkole, co pozwoli całkowicie rozwiązać problem braku miejsc w miejskich przedszkolach.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: