REKLAMA:

Kronika kryminalna z dnia 5 września 2017 r.

policja
05.09.2017 r., godz. 22.00
Informujemy o wybranych zdarzeniach o charakterze kryminalnym, wypadkach i pożarach, do jakich doszło od 10 lipca do 5 września na terenie naszego powiatu.

:: 105 km/h w obszarze zabudowanym!
Mieszkaniec Zambrowa, który 30 sierpnia jechał osobowym volkswagenem z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym, stracił prawo jazdy. Ponadto za przekroczenie dopuszczalnej w tym miejscu prędkości o 55 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi. WIĘCEJ»

:: Pożar auta na ul. Łomżyńskiej
27 sierpnia zambrowscy strażacy zostali wezwani do płonącego samochodu osobowego na jednej z posesji przy ul. Łomżyńskiej w Zambrowie. W akcji wzięły udział dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Ogień udało się szybko opanować. WIĘCEJ»

:: Tragiczny wypadek na DK63 [foto]
27 sierpnia na drodze krajowej nr 63 prowadzącej z Zambrowa do Długoborza, nieopodal stacji paliw, doszło do zderzenia dwóch aut osobowych: opla frontery oraz mercedesa. W wyniku wypadku opel dachował i jedna osoba została zakleszczona w pojeździe. Mimo szybkiej interwencji strażaków, niestety nie udało się uratować 70-letniego mężczyzny i zmarł na miejscu. WIĘCEJ»

:: Odnalazł się zaginiony 68-latek
24 sierpnia odnalazł się 68-letni mieszkaniec naszego miasta, którego przez tydzień poszukiwali rodzina oraz policja. W pomoc włączyli się również czytelnicy naszego Portalu.
WIĘCEJ»

:: Tragiczny wypadek na DK63. Jedna osoba nie żyje. Droga zablokowana [foto]
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 23 sierpnia na drodze krajowej nr 63 w okolicy Długoborza. Prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania rowerzysty przez samochód ciężarowy jadący w stronę Zambrowa doszło do utraty kontroli nad pojazdem, wskutek czego ciężarówka przewrócił się na jezdnię i pobocze przygniatając rowerzystę.
WIĘCEJ»

:: Osobówka dachowała w rowie [foto]
Samochód osobowy chcąc uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem zjechał na pobocze, po czym kierowca stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi. Do incydentu doszło 21 sierpnia na ulicy Łomżyńskiej w Zambrowie. WIĘCEJ»

:: Zderzenie czołowe na DK8
19 sierpnia na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szumowo doszło do wypadku, w którym zderzyły się dwa pojazdy: osobowy volkswagen golf oraz samochód ciężarowy z naczepą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni kierowca volkswagena jadąc w stronę Zambrowa w miejscu robót drogowych przy budowie drogi ekspresowej S8 przejechał przez barierki ochronne rozdzielające pasy i uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. WIĘCEJ»

:: Zderzenie ciężarówki z osobówką na DK8 [foto]
Do zdarzenia doszło 18 sierpnia na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szumowo, w którym zderzyły się samochód ciężarowy z naczepą oraz osobowa toyota. Z ustaleń wynika, że jeden z robotników kierujący ruchem przy budowie drogi ekspresowej, będący po spożyciu alkoholu, z niewyjaśnionych przyczyn nagle wtargnął na jezdnię przed jadącą osobówkę, zmuszając ją do gwałtownego zatrzymania. Jadący za nią samochód ciężarowy również musiał gwałtownie hamować, żeby nie uderzyć samochodu będącego przed nim.
WIĘCEJ»

:: Uratowali nieprzytomnego mężczyznę
Zgłoszenie do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej o pożarze w mieszkaniu na parterze w bloku wielorodzinnym przy ulicy Raginisa wpłynęło 16 sierpnia. Strażacy wraz z funkcjonariuszami policji weszli do zadymionego mieszkania przez uchylone drzwi balkonowe w celu sprawdzenia, czy w pomieszczeniach nie znajdują się osoby potrzebujące pomocy. Wewnątrz zauważyli nieprzytomnego 54-letniego mężczyznę. WIĘCEJ»

:: Zwarcie instalacji elektrycznej w mieszkaniu na AWP
16 sierpnia w jednym z mieszkań w bloku przy alei Wojska Polskiego 50 doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, które spowodowało znaczne zadymienie. Po otrzymaniu zgłoszenia do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia natychmiast udały się trzy zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Zambrowie. W chwili powstania pożaru w mieszkaniu znajdowały się 3 osoby, w tym 1 dziecko. WIĘCEJ»

:: Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym!
Mieszkaniec gminy Zambrów jechał osobowym volkswagenem z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym. Przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość o 57 km/h, czyli ponad dwukrotnie! Policja zatrzymała mu prawo jazdy. WIĘCEJ»

:: Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu w Wądołkach [foto]
Kolejne w przeciągu ostatnich miesięcy zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu drogi gminnej i powiatowej w miejscowości Wądołki-Bućki miało miejsce 11 sierpnia. Zderzyły się dwa pojazdy osobowe: nissan i mazda. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę nissana wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej od strony Starych Wądołk. WIĘCEJ»

:: Strażacy usuwają szkody po gwałtownej burzy [foto+video]
10 sierpnia miało miejsce załamanie pogody. Przez nasz powiat przeszło wówczas rzadko spotykane zjawisko - bow echo. Zjawisko to powoduje sporo zniszczeń. Nie inaczej było w powiecie zambrowskim. Jak udało nam się dowiedzieć, w ciągu dnia zambrowscy strażacy mieli ponad 40 zgłoszeń. Największe szkody były w Pęchratce Polskiej, gdzie zerwało dach ze stodoły. WIĘCEJ»

:: Uwaga kierowcy! Ruch na DK63 zablokowany [aktualizacja]
Groźnie wyglądający wypadek na drodze krajowej nr 63 w Długoborzu, na wysokości lecznicy weterynaryjnej miał miejsce 7 sierpnia. W incydencie tym uczestniczyły trzy samochody: volswagen, fiat i renault. Przyczyną tego zdarzenia było niezachowanie przez kierowcę volkswagena bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu. Wszystkie trzy samochody jechały w kierunku Zambrowa. Do szpitala zostali przewiezieni kierowcy renaulta i fiata. WIĘCEJ»

:: Dachowała pod wiaduktem [foto]
Kierująca skodą octavią 19-letnia mieszkanka miejscowości Grądy Woniecko, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała jadąc pod wiaduktem nieopodal Mężenina. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia. Kobieta została przewieziona do szpitala. WIĘCEJ»

:: Kibice Olimpii zawróceni do domu po udaremnieniu bójki przez policję [video]
5 sierpnia w Łomży rozegrane zostały tzw. derby regionu w piłkę nożną. Zaraz po rozpoczęciu meczu pod łomżyńskim stadionem nieoczekiwanie pojawiły się grupy kibiców zambrowskiego klubu oraz Sparty Augustów. Gdyby nie interwencja policji, mogłoby dojść do bójek. WIĘCEJ»

:: 18-latka ponad dwukrotnie przekroczyła prędkość i straciła prawo jazdy
2 sierpnia na terenie jednej z miejscowości w gminie Zambrów, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Za kierownicą osobówki siedziała 18-letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego. Jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h.WIĘCEJ»

:: Nie zatrzymał się do kontroli. Odpowie za przestępstwo
2 sierpnia podczas patrolowania gminy Zambrów zambrowski policjant zauważył podejrzanie jadącą osobową hondę. Mundurowy w reakcji na niebezpieczną sytuację, natychmiast dał kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania auta. Kierowca zlekceważył jednak polecenia funkcjonariusza i zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać. Po chwili mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne krzaki. Okazało się, że siedzący za kierownicą 38-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.WIĘCEJ»

:: Kolejny pożar na koszarach [foto+video]
2 sierpnia trzy zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Zambrowie brały udział przy gaszeniu pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ul. Legionowej w Zambrowie. Dzięki skutecznej akcji strażaków pożar udało się opanować. Prawdopodobna przyczyną było podpalenie. WIĘCEJ»

:: Pożar mieszkania na koszarach [foto+video]
Do pożaru w mieszkaniu doszło 1 sierpnia na drugim piętrze w bloku wielorodzinnym przy ul. Magazynowej 5 w Zambrowie. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano trzy jednostki PSP w Zambrowie. Do pomocy przyjechali również strażacy z OSP Ostrożne. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Zadymienie było na tyle duże, że musieli pracować w aparatach tlenowych chroniących górne drogi oddechowe. WIĘCEJ»

:: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej
31 lipca 42-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, po tym jak nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na jednej z łomżyńskich ulic. Za tego typu czyn grozi kara pozbawienia wolności. WIĘCEJ»

:: Młody zambrowianin utonął w Jeziorze Białym
18-leni mieszkaniec Zambrowa utonął 30 lipca w Jeziorze Białym w Augustowie. Młody mężczyzna kąpał się ze znajomymi w Jeziorze Białym, przy jednej z niestrzeżonych plaż. Kiedy koledzy zauważyli, że 18-latek zniknął pod wodą i nie wypływa, zawiadomili służby ratunkowe. Nastolatek przebywał pod wodą około 10 minut, zanim wyłowili go ratownicy z pobliskiej plaży. WIĘCEJ»

:: Kierowca ciężarówki staranował osobówkę i odjechał [video]
Do tragicznego wypadku doszło 28 lipca w miejscowości Wyszomierz Wielki (gm. Szumowo). Osobowy peugeot na zambrowskich numerach rejestracyjnych zderzył się z pracującym przy rozbudowie trasy S8 pojazdem ciężarowym typu wywrotka. Niestety, w wyniku zderzenia obu pojazdów 37-letni kierowca osobówki pomimo reanimacji poniósł śmierć. WIĘCEJ»

:: Motocykl zderzył się z osobówką [foto]
27 lipca na ul. Legionowej w Zambrowie doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Motocykl na zambrowskich numerach rejestracyjnych zderzył się z samochodem osobowym marki Skoda Fabia na ostrowskich rejestracjach. Jak udało nam się dowiedzieć, sprawcą kolizji był kierowca jednośladu, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącej ul. Legionową skodzie. WIĘCEJ»

:: Jechał na „podwójnym gazie”
Realizując działania „trzeźwe popołudnie” 26 lipca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zambrowie na drodze krajowej nr 8, w okolicach miejscowości Krajewo-Korytki, zauważyli kierującego pojazdem osobowym, który wyprzedzał w miejscu zabronionym, nie stosując się do znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. WIĘCEJ»

:: Pijany ojciec opiekował się dziećmi. Dziewczynka była zamknięta na balkonie, a brat leżał na podłodze
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie 16 lipca otrzymał informację, że na balkonie jednego z mieszkań przebywa zamknięte dziecko. Na miejsce interwencji natychmiast został skierowany patrol, który po przybyciu zastał na balkonie pierwszego piętra wystraszoną i płaczącą dziewczynkę. Policjanci bezzwłocznie udali się do mieszkania, lecz mimo wielokrotnego pukania do drzwi, nikt im nie otworzył. Okazało się, że mieszkanie było niezabezpieczone, a policjanci swobodnie weszli do środka. Wewnątrz mieszkania mundurowi zastali śpiącego 24-latka, od którego wyczuli silną woń alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast uwolnili zamkniętą na balkonie płaczącą 4-letnią dziewczynkę, a także zaopiekowali się jej 1,5 rocznym bratem, który leżał na podłodze. WIĘCEJ»

:: Wypadek w Wyszomierzu. Śmigłowiec zabrał poszkodowane dziecko [foto]
15 lipca  autokar z 19 osobami na pokładzie zderzył się z pojazdem typu minivan, którym podróżowało 7 obywateli Estonii, w tym 5 dzieci. Zdarzenie miało miejsce na krajowej "ósemce" w okolicach Wyszomierza. 6 osób, w tym 5 dzieci, zostało rannych. Konieczne było m.in. sprowadzenie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. WIĘCEJ»

:: Niewybuch w Zambrowie
12 lipca podczas wykopów ziemnych przy ulicy Polowej 16 w Zambrowie robotnicy natknęli się na niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. O sprawie została powiadomiona Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Ponadto na miejsce zostali wezwani saperzy, którzy wywieźli znaleziony pocisk.WIĘCEJ»

:: Przekroczyli ponad dwukrotnie dozwoloną prędkość. Stracili prawo jazdy
W weekend (8-9 lipca) policjanci z zambrowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną o ponad 60 km/h. Mężczyźni stracili prawa jazdy, a także zostali ukarani mandatami karnymi. WIĘCEJ»

:: Wypadek autokaru z zambrowskimi kolonistami
Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego oraz autokaru przewożącego dzieci jadące na wyjazd z Zambrowa do Zakopanego, organizowany przez zambrowską parafię pw. Ducha Świętego, miał miejsce 12 lipca na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Wikłów koło Częstochowy. Autokarem prywatnego przewoźnika podróżowało 50 dzieci i młodzieży oraz czterech opiekunów. Przyczyną wypadku było niezachowanie bezpiecznej odległości przez kierowcę samochodu ciężarowego. W momencie, kiedy autokar z kolonistami chciał zjechać na postój, jadąca za nim ciężarówka nie zdołała wyhamować i uderzyła w tył pojazdu przewożącego dzieci i młodzież. WIĘCEJ»

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: