REKLAMA:

Przedszkolaki rozpoczęły naukę w … gimnazjum [foto]

edukacja
05.09.2017 r., godz. 10.00
Ponad 120 przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie rozpoczęło naukę w nowym oddziale przedszkolnym utworzonym w budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Sprawdziliśmy, jakie warunki przygotowali włodarze naszego miasta dla swoich najmłodszych mieszkańców.

Od kilku lat w Zambrowie istnieje problem z brakiem wolnych miejsc w przedszkolach miejskich. Chcąc częściowo rozwiązać tę sytuację, władze naszego miasta utworzyły oddział Miejskiego Przedszkola Nr 6 w budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie. Wczoraj, 4 września naukę tam rozpoczęło ponad 120 przedszkolaków.

W nowym oddziale założonych zostało pięć grup – jedna 4-latków, dwie 5-latków i dwie 6-latków. Do potrzeb najmłodszych mieszkańców naszego miasta przystosowano pięć sal dydaktycznych znajdujących się na parterze Miejskiego Gimnazjum Nr 1 po lewej stronie od wejścia. Korytarz oddziału przedszkolnego został odgrodzony od pozostałej części szkoły, w której uczą się gimnazjaliści. Ponadto na holu znajdują się łazienki, z których jedna została przystosowana do potrzeb 4-latków.

Każde z pomieszczeń zostało doposażone w nowe meble oraz wiele ciekawych zabawek. Dużym udogodnieniem dla rodziców jest na pewno duży parking przed budynkiem szkoły. Rodzice odwożący dzieci do przedszkola mogą bezpiecznie zaparkować i spokojnie odprowadzić swoje pociechy.

Jednym z minusów utworzonego oddziału, na który narzekali rodzice podczas spotkania organizacyjnego w czerwcu bieżącego roku, jest brak podwórka z placem zabaw. Dzieci z oddziału mieszczącego się w Miejskim Gimnazjum w ciepłe dni będą korzystały z miejskiego placu zabaw znajdującego się na terenach zielonych przy zalewie. Jednak chcąc z niego skorzystać, przedszkolaki pod opieką wychowawców będą musiały przejść kilkaset metrów.

Jak już wielokrotnie informował Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, oddział w Miejskim Gimnazjum Nr 1 jest tylko opcją tymczasową. W związku z wprowadzoną reformą oświaty samorząd miejski ma w planach w roku szkolnym 2018/2019 przeniesienie Szkoły Podstawowej Nr 5 do budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Wówczas w miejsce zambrowskiej „Piątki” zostanie utworzone nowe przedszkole, co pozwoli całkowicie rozwiązać problem braku miejsc w miejskich przedszkolach. Wówczas zakupione wyposażenie do oddziału w budynku gimnazjum zostanie przeniesione do nowej placówki.

Przypominamy, że nadal prowadzony jest oddział w Szkole Podstawowej Nr 5, w której w tym roku szkolnym znajdują się dwie grupy – 5- i 6-latków. Zgodnie z zapewnieniami dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 6 Elżbiety Bieńkowskiej złożonymi podczas czerwcowych konsultacji z rodzicami, miały trafić tam w pierwszej kolejności dzieci z osiedla Raginisa oraz te, które mają starsze rodzeństwo uczące się w „Piątce”.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: