REKLAMA:

PODR zaprasza na Podlaski Dzień Kukurydzy

zapowiedzi - repertuar
04.09.2017 r., godz. 15.00
Wykłady na temat upraw kukurydzy, degustacje potraw, konsultacje, a także Wojewódzki Konkurs Orki. To tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników Podlaskiego Dnia Kukurydzy.

Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 września. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu uprawy kukurydzy oraz właściwego doboru jej odmian. W związku z tym w programie przewidziano kilka wykładów, które poprowadzą m.in.: prof. dr. Hab. Paweł Bereś („Ochrona kukurydzy przed agrofagami”), Janusz Malanowski („SY Kardona i SY Talisman”), Ryszard Wojciechowski („Agro Akademia Pioneer”).

Wśród atrakcji wrześniowej imprezy plenerowej PODR w Szepietowie przygotował również degustację potraw z kukurydzy, pokaz ph.: „Innowacyjny sposób zakiszania kukurydzy w balotach”, a także konsultacje w zakresie produkcji kukurydzy. Nie zabraknie również cieszącego się dużym zainteresowaniem Wojewódzkiego Konkursu Orki.

Poniżej przedstawiamy program Podlaskiego Dnia Kukurydzy:
:: 9.45 – 14.00 - X Wojewódzki Konkurs Orki
:: 10.00 – Otwarcie Podlaskiego Dnia Kukurydzy
:: 10.20 – Lustracja Kolekcji Odmian Kukurydzy- poletka doświadczalne PODR
:: 10.20 – Wykład: „Ochrona kukurydzy przed agrofagami” - prof. dr hab. Paweł Bereś - IOR PIB w Poznaniu, Terenowa Stacja Doświadczalna w Rzeszowie (namiot wykładowy PODR)
:: 11.00 – Wykład: „SY Kardona i SY Talisman” - Janusz Malanowski - Syngenta (namiot wykładowy PODR)
:: 11.20 – Wykład: „Agro Akademia Pioneer” - Ryszard Wojciechowski - DuPont Pioneer (namiot wykładowy PODR)
:: 11.40 – Rozstrzygnięcie konkursu dla producentów mleka – „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”
:: 12.00 – Promocja i degustacja potraw z kukurydzy w ramach programu promocyjnego   Polskiego Związku Producentów Kukurydzy „Kukurydza – słoneczne ziarno zdrowia” – finansowanego ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
:: 13.00 – Konsultacje w zakresie produkcji kukurydzy – namiot wykładowy
:: 14.00 – Pokaz: „Innowacyjny sposób zakiszania kukurydzy w balotach” - DuPont Pioneer


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: