REKLAMA:

Ostatni rajd długodystansowy w ramach akcji „Zambrów na rowery” [foto]

rekreacja/wypoczynek
02.09.2017 r., godz. 11.30
Ostatni rajd długodystansowy w ramach akcji „Zambrów na rowery”
20 rowerzystów wyruszyło dzisiaj w kolejnym tegorocznym rajdzie długodystansowym w ramach akcji "Zambrów na rowery 2017". Miłośnicy dwóch kółek udali się na dwudniową wyprawę do Siemianówki.

W ostatnim tegorocznym długodystansowym rajdzie rowerowym w ramach akcji „Zambrów na rowery”, organizowanym przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Sporteam, wyruszyło dzisiaj 20 rowerzystów. Tym razem entuzjaści dwóch kółek udali się na dwudniową wyprawę do Siemianówki (powiat hajnowski). Przed nimi do pokonania trasa o długości około 280 km w obie strony.

Uczestnicy wyruszyli o godzinie 8.00 z parkingu przy kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. Rowerzyści przejadą przez miejscowości: Rykacze, Rosochate Kościelne, Dąbrówka Kościelna, Hodyszewo, po czym wjadą do Bielska Podlaskiego, gdzie zaplanowano dłuższy postój. Po zregenerowaniu sił cykliści dalej udadzą się w kierunku Hajnówki, po czym około godziny 18:00 zameldują się w miejscu docelowym, czyli Siemianówce. W sumie uczestnicy rajdu mają do pokonania trasę o długości 140 km w jedną stronę.

- „Myślę, że bez większych problemów powinniśmy dotrzeć, bo warunki są ogólnie sprzyjające. Nie ma wiatru, co jest dodatkowym dla nas bonusem, w związku z czym mam nadzieję, że wszyscy dojadą bez większego problemu.” - powiedział nam kierownik rajdu Eugeniusz Borowski.

Jutro rano uczestnicy wyruszą z Siemianówki w drogę powrotną, która będzie przebiegała taką samą trasą. Do Zambrowa wrócą około godz. 18:00.

Był to już ostatni tegoroczny rajd długodystansowy w ramach akcji „Zambrów na rowery”. W tym roku Urząd Miasta przygotował łącznie 3 wyjazdy dla zaawansowanych rowerzystów. Podczas pierwszego rajdu cykliści dotarli do Goniądza. Miejscem docelowym drugiej wyprawy był Nowogród.

Warto podkreślić, że wielu miłośników rowerów z Zambrowa i okolic bierze udział w krótszych wyprawach. Odbywają się one zazwyczaj w pierwszą niedzielę miesiąca. Najbliższy rajd krótkodystansowy, który zakończy tegoroczny sezon rowerowy w Zambrowie, zaplanowany jest na 17 września. Wówczas rowerzyści udadzą się do Czerwonego Boru.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: