REKLAMA:

1 września zawyją syreny

zapowiedzi - repertuar
31.08.2017 r., godz. 09.00
Dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej jutro w południe usłyszymy ciągły dźwięk syren alarmowych.

Zgodnie z wytycznymi wojewody podlaskiego w dniu 1 września 2017 roku (piątek) zostanie uruchomiony system alarmowania na terenie województwa podlaskiego, w tym powiatu zambrowskiego. Celem uruchomienia syren jest upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Tego dnia o godz. 12:00 podawany będzie głośny alarmowy sygnał akustyczny dla ludności na obszarze całego województwa (dźwięk syreny ciągły, w okresie 1 minuty). Jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań wynikających z komunikatu.

Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności systemu alarmowania.

Warto wspomnieć, że również jutro o godzinie 12:00 rozpoczną się powiatowe obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po mszy św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, nastąpi przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie zaplanowano modlitwę przy grobie Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Ojczyzny, przemówienia okolicznościowe oraz złożenie wieńców.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: