REKLAMA:

Festyn zakończył półkolonie w OWR Caritas [foto]

rekreacja/wypoczynek
30.08.2017 r., godz. 14.35
Festyn zakończył półkolonie w OWR Caritas
Zawody sportowe, gry, konkursy, zabawy, wspólne grillowanie oraz wizyta policjantów i strażaków. Tak wyglądał festyn przy Ośrodku Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie, który zorganizowano na zakończenie wakacyjnych półkolonii.

Dzieci, które uczęszczały na wakacyjne zajęcia do Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie, pożegnały dziś wakacje. Przy ośrodku zorganizowano festyn, w którym uczestniczyły również osoby zaangażowane w pomoc organizacyjną w czasie półkolonii: wolontariusze oraz podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Zambrowie.

W trakcie kilkugodzinnej imprezy z myślą o najmłodszych uczestnikach festynu zorganizowane zostały liczne gry i zabawy ruchowe, m.in. przeciąganie liny, rzuty lotką do tarczy, czy gra w kręgle. Za każdą wykonaną konkurencję czekały słodkie upominki. Dużym zainteresowaniem ciszyło się również malowanie twarzy. Oprócz tego była możliwość skorzystania ze znajdujących się na terenie ośrodka sprzętów siłowni na powietrzu.

Jedną z atrakcji dzisiejszego festynu był także pokaz gry na akordeonie w wykonaniu pani Elżbiety Bagińskiej z Zambrowskiej Kapeli Eli. Ponadto uczestnicy festynu wysłuchali porad policjantów na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz obejrzeli wóz i sprzęt będący na wyposażeniu PSP w Zambrowie. Warto dodać, że w spotkaniu z policjantami udział wziął lew Leopolek, który cieszył się największym zainteresowaniem dzieci.

W międzyczasie każdy mógł korzystać z poczęstunku – słodkich ciast i ciasteczek. Nie zabrakło również potraw z grilla.

W tegorocznych letnich półkoloniach Ośrodku Wsparcia Rodziny Caritas udział brało ponad 15 osób z Zambrowa w wieku od 6 do 14 lat. Dzieci i młodzież przez dwa miesiące spędzali bardzo aktywnie wolny czas. Uczestniczyli w licznych wycieczkach rowerowych, a także spotkaniach z policjantami i strażakami. Ponadto odwiedzili różne instytucje oraz spędzali rekreacyjnie czas nad zalewem, korzystając z rowerków wodnych. Nowością był nocny piknik, zorganizowany na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Tadeusza Kościuszki. Dzieci uczestniczyły również w licznych zajęciach plastycznych.

Opiekunka półkolonii przy OWR Caritas Barbara Reinke dziękuje wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w przeprowadzeniu wakacyjnych półkolonii dla dzieci.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: