REKLAMA:

Będzie szansa na szkolenia i studia z dofinansowaniem

samorząd
30.08.2017 r., godz. 10.30
Kilkuset mieszkańców naszego powiatu do końca czerwca 2020 r. będzie mogło skorzystać z szansy na podniesienie swoich kompetencji.

Kursy językowe, cyfrowe, szkolenia zawodowe, a także studia podyplomowe - ponad 45 mln zł zostanie przeznaczonych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych mieszkańców naszego regionu. Mowa o projekcie pn. "Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki", z którego do końca czerwca 2020 r. będzie mogło skorzystać również kilkuset mieszkańców powiatu zambrowskiego.

Program skierowany będzie do wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego powyżej 18. roku życia. Niemniej jednak preferencje przewidziane będą dla osób 50+ oraz osób posiadających wykształcenie średnie ogólnokształcące, zawodowe lub gimnazjalne.

Projekt zakłada dofinansowanie:
:: szkoleń i kursów w zakresie informatyki i języków obcych, a także studiów podyplomowych - w ramach tego można będzie ubiegać się o bon szkoleniowy o wartości do 9 tys. zł/os,
:: szkoleń zawodowych - bon szkoleniowy o wartości 15 tys. zł/os.

Wkład własny uczestnika będzie wynosił 10-12% wartości kursu. Osoby zainteresowane udziałem będą miały dowolność w wyborze miejsca szkolenia bądź studiów, niemniej bony szkoleniowe będą pokrywały tylko koszty edukacji, bez dojazdów i noclegów.

Wszelkich informacji dotyczących tego przedsięwzięcia udzieli biuro projektu, które będzie znajdowało się w Bursie Szkolnej Nr 1, przy ul. Obwodowej 2 w Zambrowie. Tam też będzie można uzyskać szczegółowe informacje i pomoc w składaniu wniosków. Jak udało nam się dowiedzieć, aktualnie Powiat jest na etapie naboru dwóch doradców zawodowych, którzy będą w nim zatrudnieni od 1 września br.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: