REKLAMA:

Ponad 23,5 tys. widzów odwiedziło zambrowskie kino w I półroczu 2017

kultura
29.08.2017 r., godz. 13.50
Wiecie, jakie filmy cieszyły się największą popularnością w ostatnim półroczu wśród widzów zambrowskiego kina w Centrum Kultury? Tego można było się spodziewać...

W pierwszym półroczu 2017 roku kino w Centrum Kultury w Zambrowie odwiedziło dokładnie 23772 widzów. To praktycznie tyle samo, co w analogicznym okresie 2016 roku. W tym czasie odbyło się 448 seansów 75 tytułów filmowych, czyli około 700 godzin projekcji filmowych! Podobnie jak w minionym roku miesiącem z największą ilością widzów był luty. Wówczas w sali widowiskowo-kinowej przed ekranem zasiadło 7021 osób.

Największą popularnością cieszył się film pt. „Ciemniejsza strona Greya”, który obejrzało 3221 widzów. Drugie miejsce zajął film pt. „Sing”, który przyciągnął 1516 kinomanów. Trzeci pod względem popularności okazał się polski film „Sztuka kochania”, który zobaczyło 1420 osób. Polską komedię romantyczną „Porady na zdrady” obejrzało 1338 widzów, a na animację „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski” przyszło 1155 widzów. W dalszej kolejności pod względem oglądalności znalazły się filmy: „Po prostu przyjaźń” (1076), „La La Land” (1044), „Zerwany kłos”, „Szybcy i wściekli 8” oraz „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” (718).

Warto dodać, że w zambrowskim kinie w minionym półroczu widzowie, w ramach „Oscarowych dni”, mogli zobaczyć dwa nagrodzone w różnych kategoriach podczas tegorocznej gali oscarowej filmy - „Moonlight” (najlepszy film) i „Manchester by the Sea” (najlepsza rola męska). Były też specjalne seanse przygotowane z okazji 5-lecia istnienia zambrowskiego kina. W tym przypadku widzowie na dużym ekranie mogli zobaczyć trzy tytuły, które w ostatnim czasie cieszyły się w Centrum Kultury w Zambrowie rekordową frekwencją. Były to filmy: „Mały książę”, „Listy do M. 2” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: