REKLAMA:

Rekolekcje Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich

religia
28.08.2017 r., godz. 16.40
Rekolekcje jest to czas, w którym odrywamy się od codzienności, od naszych spraw i działań. W lipcu Wspólnota Kapłańska Osób Świeckich działająca w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie taki niezwykły czas spędzony z Bogiem przeżywała w domu rekolekcyjnym im. Jana Pawła II w Kaniach Helenowskich.

Rekolekcje w naszym życiu stają się na tyle owocne, na ile sami się w ich przeżycie zaangażujemy, na ile będziemy skłonni na nowo przemyśleć swoją wiarę. To również dobry czas na modlitwę - zarówno indywidualną, jak i wspólnotową. Z taką możliwością spędzenia czasu w kontakcie z Bogiem zetknęła się Wspólnota Kapłańska Osób Świeckich działająca przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. W lipcu tego roku cała wspólnota, wraz z opiekunem ks. Robertem Czeladką, przy błogosławieństwie udzielonym przez ks. dziekana prał. Jerzego Samsela udała się do Kań Helenowskich, aby jak co roku umacniać wiarę i w gronie znanych już osób z innych diecezji przeżyć cząstkę urlopu z Bogiem podczas modlitwy, rozmów, radości i śmiechu.

- „Wszyscy, którym nie są obce tego typu rekolekcje z niecierpliwością czekają już następnych. Zrozumie to ten, kto chociaż raz w swoim życiu zdołał się na odwagę zamienić urlop na kilka dni spędzonych we Wspólnocie Kapłańskiej Osób Świeckich.” - przekonuje ks. Robert Czeladko, opiekun Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

Wspólnota Kapłańska Osób Świeckich (WKOŚ) jest wspólnotą modlitewno-pokutną, której celem jest wypraszanie u Boga nowych powołań do kapłaństwa i zakonu. Szczególną troską WKOŚ jest obejmowanie już powołanych osób, aby wiernie trwali przy Bogu i z radością szukali zagubionego człowieka.

Celem rekolekcji dla wspólnot, w tym dla WKOŚ, jest odnowienie osobistej relacji z żywym Jezusem Chrystusem, przyjęcie darów Ducha Świętego i pobudzenie świadomości, która w ramach wspólnoty będzie zajmowała się realizacją słów: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19). Ta ewangelizacja, jak każda, dokonuje się wśród rodziny, znajomych, wspólnoty Kościoła. Rekolekcje kładą nacisk na zmianę sposobu myślenia: od nieustannej formacji (która często staje się celem samym w sobie), do ewangelizacji (połączonej z formacją).

- „Kiedy zaczynamy służyć i głosić Dobrą Nowinę o Zbawieniu, wtedy Pan Jezus zaczyna bardzo mocno działać w naszym życiu. Tam, gdzie idziemy w Jego imię, zaczynają się realizować słowa: Starajcie się naprzód o królestwo [Boga] i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane (Mt 6, 33).” - mówi ks. Robert Czeladko.

W dzisiejszym świecie człowiek jest ciągle w biegu, niezależnie ile ma lat. Ks. Robert Czeladko przekonuje, że rekolekcje są czasem zatrzymania się i uświadomienia sobie, że Bóg jest Miłością, że tylko Bóg wystarczy i że to od Boga zależy czas i wieczność.

Członkowie Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich - poprzez stałą formację podejmowaną w ramach Wspólnoty - pragną stawać się świadomymi i dojrzałymi chrześcijanami gotowymi do realizacji powołania, do którego wzywa ich Chrystus obecny w Kościele.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: