REKLAMA:

Eleni zaśpiewała dla mieszkańców gminy Szumowo [foto]

wiadomości z regionu
26.08.2017 r., godz. 22.15
Dożynki gminne w Szumowie, 26.08.2017 r.
Rolnicy z gminy Szumowo dziękowali dzisiaj za tegoroczne plony. Gwiazdą dożynek gminnych była Eleni.

Tegoroczne dożynki w gminie Szumowo odbyły się dzisiaj, 26 sierpnia. Impreza rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. NMP Częstochowskiej. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na plac pomiędzy ulicami 1 Maja i Wyzwolenia, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów.

W uroczystościach oprócz mieszkańców gminy Szumowo i okolic udział wzięli m.in.: arcybiskup Wojciech Załuski, ks. proboszcz Sławomir Grodecki, posłowie na Sejm RP Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, radni, przedstawiciele urzędów, służb mundurowych oraz sołtysi okolicznych wsi.

Przybyłych na dożynki gości przywitała na scenie młodzież z Zespołu Szkół w Szumowie, przedstawiając scenkę opowiadającą o szumowskich skarbach kulturalnych i historycznych. Następnie głos zabrał gospodarz imprezy wójt Jarosław Cukierman.

- „Spotkaliśmy się tutaj, by zgodnie z polską tradycją podziękować Bogu za plony, a ludziom za trud włożony w pracę na roli, jak również by symbolicznie podzielić się chlebem z tegorocznych zbiorów. Ten rok był trudny dla rolnictwa, co prawda wiosenne przymrozki ominęły gminę Szumowo, ale już sierpniowe nawałnice niekoniecznie i utrudniały mocno zbiory. Rolnictwo w obecnych czasach to nie tylko praca na roli, to przede wszystkim czas wyzwań, trudnych decyzji, doinwestowania i opierania kierunków rozwoju. Cieszy mnie, że w naszej gminie wielu rolników decyduje się na inwestowanie i rozwój swojej hodowli.” - mówił podczas wystąpienia Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman.

Po przemówieniach gości i tradycyjnym podzieleniu się chlebem rozpoczęła się część artystyczna rolniczego świętowania. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z terenu gminy Szumowo, orkiestra dęta z zespołem mażoretek Arabeska, a także zespoły muzyczne, m.in. Pauper Band, FaPki. Gwiazdą wieczoru była Eleni.

Warto dodać, że dożynkom towarzyszyła wystawa płodów rolnych, maszyn i sprzętu do produkcji rolnej, kiermasze produktów kulinarnych, żywnościowych i rękodzielniczych. Nie zabrakło również miasteczka zabaw dla dzieci.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: