REKLAMA:

Kapele ludowe zagrały w Zambrowie [foto + video]

kultura
27.08.2017 r., godz. 17.00
III Ogólnopolski Festiwal „Barwy Folkloru”, 26.08.2017 r.
Koncert w parku przy placu Sikorskiego rozpoczął wczorajszy festiwal "Barwy Folkloru". Była to już trzecia zambrowska edycja tego wydarzenia.

Dziewięć zespołów ludowych i dwoje solistów zaprezentowało się wczoraj, 27 sierpnia podczas III edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Barwy Folkloru”. Organizatorami tego wydarzenia byli: stowarzyszenie Szansa w Zambrowie, fundacja Szansa dla Ciebie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie.

Festiwal rozpoczął się punktualnie o godz. 15.30 koncertem w parku miejskim przy placu Sikorskiego. Następnie kolorowy korowód przemaszerował ulicami Zambrowa do Centrum Kultury przy ul. Wyszyńskiego 2A, gdzie odbyły się koncerty wszystkich kapel.

W ramach tegorocznej imprezy na scenie sali widowiskowo-kinowej zaprezentowało się dziewięć zespołów i dwoje solistów. Publiczność mogła wysłuchać i obejrzeć Ludowy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, Zespół Folklorystyczny „Czarnowiacy”, Ludowy Zespół „Żurawiacy” i , Ludowy Zespół Śpiewaczy „Laskowianki”, Zespół Ludowy „Kalina”, Kurpiowski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej, Kapelę Ludową „Szansa”, Kapelę Kurpiowską Gminy Łomża, Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” oraz solistów – Krystynę Gromadzką i Ludwika Sztachańskiego.

Na zakończenie każdego występu zebrana publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami.RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: