REKLAMA:

Zapraszamy na dożynki do Szumowa!

zapowiedzi - repertuar
24.08.2017 r., godz. 11.45
Wystawy płodów rolnych i sprzętu rolniczego, prezentacja dziedzictwa kulinarnego i rękodzieła ludowego, koncert zespołów, w tym gwiazdy wieczoru Eleni - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na gości Dożynek Gminnych w Szumowie.

Już w najbliższą sobotę, 26 sierpnia odbędą się Dożynki Gminne w Szumowie. Uczestnicy będą mogli podziękować w ten sposób za ukończenie żniw i cieszyć się z zebranych plonów. 

Impreza rozpocznie się mszą świętą o godz. 12:00 w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie, gdzie również poświęcone zostaną wieńce dożynkowe. Po mszy zaplanowano przemarsz na plac dożynkowy na dalszą część uroczystości.

Około godziny 14.30 rozpocznie się część artystyczna dożynek. Na scenie zaprezentują się placówki oświatowe z terenu Gminy Szumowo. Ponadto zaplanowano koncert orkiestry dętej połączony z występem zespołu mażoretek ARABESKA. W dalszej części imprezy przewidziano występy zespołów: Pauper Band, FaPki, Kapeli z Targówka, Exaited, Mega Stars. Gwiazdą wieczoru będzie Eleni.

Warto dodać, że dożynkom towarzyszyć będzie wystawa płodów rolnych, maszyn i urządzeń do produkcji rolnej, kiermasze produktów kulinarnych i żywnościowych. Nie zabraknie oczywiście miasteczka zabaw dla dzieci.

Warto dodać, że Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Ramowy program Dożynek Gminnych w Szumowie:

:: 12.00 – Msza św. w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie;
:: 13.30 – przemarsz na plac dożynkowy;
:: 13.45 – ceremonia dożynkowa (plac przy. ul. 1 Maja – Wyzwolenia), uroczyste rozpoczęcie dożynek, przywitanie gości, przemówienia i obrzęd dzielenia chleba;
:: 14.30 – prezentacja artystyczna placówek oświatowych z terenu gminy Szumowo;
:: 15.15 – koncert orkiestry dętej i występ zespołu mażoretek ARABESKA;
:: 16.00 – koncert Pauper Band;
:: 16.45 – koncert FaPki;
:: 17.45 – koncert Kapeli z Targówka;
:: 19.30 – gwiazda wieczoru – Eleni;
:: 21.00 – koncert zespołu Exaited;
:: 22:15 – koncert Mega Stars;
:: 23.15 – zabawa z DJ.

RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: