REKLAMA:

Trwa termomodernizacja zambrowskiej „Czwórki” [foto]

inwestycje
22.08.2017 r., godz. 14.20
W Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie od niespełna półtora miesiąca prowadzone są prace związane z termomodernizacją budynku. Dziś sprawdziliśmy, jak wyglądają postępy.

Prace związane z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie trwają od 7 lipca. Wykonawcą tej inwestycji jest firma Balik Budownictwo.

Jak zobaczyliśmy dzisiaj, ku końcowi zbliżają się prace dotyczące wymiany stolarki okiennej oraz drzwiowej. W budynku zamontowano już nowoczesne trójszybowe okna. Wykonywana została także izolacja i docieplanie ścian zewnętrznych oraz stropodachów. Ponadto prowadzone są roboty wykończeniowe i towarzyszące tj. obróbki blacharskie czy wymiana instalacji odgromowej.

W ramach inwestycji docieplona zostanie również mała salka gimnastyczna, gdzie na samym stropie położona będzie 20-centymetrowa warstwa styropianu. Planowana jest także wymiana drzwi wejściowych do budynku szkoły.

Całość prac pochłonie 1,4 mln zł, z czego aż 700 tys. zł pochodzi z dofinansowania unijnego. Zgodnie z umową prace wewnątrz budynku związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej oraz obróbką okien od strony wewnętrznej ma się zakończyć do końca sierpnia. Z kolei zewnętrzne prace termomodernizacyjne, w tym ocieplenie stropodachu oraz roboty towarzyszące, powinny zakończyć się do 20 listopada.

Jak podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie Ryszard Świderski, po remoncie zużycie energii cieplnej w budynku powinno spaść o ponad 50%.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: