REKLAMA:

UWAGA: zmiana organizacji ruchu!

wiadomości lokalne
22.08.2017 r., godz. 13.15
Uwaga mieszkańcy powiatu zambrowskiego: niebawem w Szumowie wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu drogowego. Kierowcy jadący od strony Radwan-Zaorza oraz od ul. Cmentarnej będą musieli ustąpić kierowcom poruszającym się ul. Przemysłową.

W najbliższym czasie w Szumowie wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu drogowego. Dotyczy ona skrzyżowania ul. Przemysłowej z drogą w kierunku miejscowości Radwany – Zaorze w okolicy cmentarza parafialnego.

Do tej pory kierowcy jadąc prosto ul. Przemysłową od strony ul. Krótkiej musieli ustępować pierwszeństwa jadącym drogą powiatową od strony miejscowości Radwany Zaorze. Po zmianie organizacji ruchu pierwszeństwo przejazdu będą mieli kierowcy poruszający się ul. Przemysłową, natomiast na tym skrzyżowaniu na znakach stopu będą musieli zatrzymać się kierowcy jadący od strony Radwan – Zaorza oraz jadący od ul. Cmentarnej.

Zmiana ta zostanie wprowadzona wniosek Starosty Zambrowskiego Roberta Macieja Rosiaka oraz Przewodniczącego Komisji Finansów, Rozwoju Gospodarczego, Środowiska i Rolnictwa Rady Powiatu Zambrowskiego Edwarda Lipińskiego.

- „Wnioskowaliśmy o tę zmianę, ponieważ nowe rozwiązanie będzie zdecydowanie bardziej praktyczne. Po pierwsze na ul. Przemysłowej znajdują się duże zakłady produkcji kruszyw, lokal gastronomiczny, stacja paliw czy też domy jednorodzinne. Natężenie ruchu w tym kierunku jest więc dużo większe niż w kierunku Radwan – Zaorza. Po drugie - na skrzyżowaniu była utrudniona widoczność. Nowe rozwiązanie eliminuje ten problem.” – powiedział Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak.

O dokładnym terminie zmiany organizacji ruchu poinformujemy w osobnym artykule.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: