REKLAMA:

Trwa przebudowa 71. Pułku Piechoty [foto]

inwestycje
17.08.2017 r., godz. 14.45
Przebudowa ulicy 71. Pułku Piechoty w Zambrowie trwa. Do końca prac został niespełna miesiąc. Zaglądamy więc na plac budowy najdroższej tegorocznej inwestycji drogowej w naszym mieście.

Od ponad trzech miesięcy trwają prace przy największej inwestycji drogowej zleconej przez Miasto Zambrów – przebudowie ulicy 71. Pułku Piechoty w Zambrowie wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicami Papieża Jana Pawła II i Grabowską. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” z Zambrowa oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

W przeciągu ostatnich dwóch tygodni na odcinku od ronda przy ulicy Mazowieckiej do ciepłowni sfrezowana została stara warstwa asfaltu, na którym w ostatniej fazie inwestycji zostanie wylana nowa warstwa ścieralna. Aktualnie największe prace prowadzone są na skrzyżowaniu przy ciepłowni, gdzie niebawem powstanie rondo o średnicy 34 metrów. Niedawno robotnicy zakończyli prace związane z poszerzeniem skrzyżowania i krawężnikowaniem. Obcnie wykonują podbudowę pod nowe rondo.

Warto dodać, że w związku z prowadzonymi pracami na skrzyżowaniu przy kominie, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zarówno od strony ulicy Papieża Jana Pawła II, jak i od strony ul. 71. Pułku Piechoty wjazd na skrzyżowanie umożliwia sygnalizacja świetlna. Ponadto przygotowane są objazdy przez ulice: Wyszyńskiego (targowica miejska), Ustronną, Polną i Rolniczą.

Przypominamy, że trwająca przebudowa ulicy 71. Pułku Piechoty wraz z budową ronda jest najdroższą tegoroczną inwestycją drogową zleconą przez Miasto Zambrów. Budowa pochłonie 2 mln 098 tys. 909 zł, z czego 50% pochodzi z dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Termin realizacji tego zadania wyznaczony został do 15 września bieżącego roku.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: