REKLAMA:

Eleni gwiazdą tegorocznych dożynek w Szumowie

zapowiedzi - repertuar
17.08.2017 r., godz. 10.30
Wystawy płodów rolnych i sprzętu rolniczego, prezentacja dziedzictwa kulinarnego i rękodzieła ludowego, koncert zespołów w tym gwiazdy wieczoru Eleni - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na gości Dożynek Gminnych w Szumowie.

Już tylko półtora tygodnia pozostało do obchodów Dożynek Gminnych w Szumowie. Impreza odbędzie się 26 sierpnia. Uczestnicy będą mogli podziękować w ten sposób za ukończenie żniw i cieszyć się z zebranych plonów. 

Dożynki rozpoczną się mszą świętą o godz. 12:00 w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie. Podczas Eucharystii poświęcone zostaną również wieńce dożynkowe. Po mszy zaplanowano przemarsz na plac dożynkowy gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Rozpocznie się ona przemówieniami oraz obrzędem dzielenia się chlebem.

Około godziny 14.30 rozpocznie się część artystyczna dożynek. Na początku na scenie będzie miała miejsce prezentacja artystyczna placówek oświatowych z terenu Gminy Szumowo. Następnie zaplanowano koncert orkiestry dętej połączony z występem zespołu mażoretek ARABESKA. W dalszej części imprezy przewidziano występy zespołów: Pauper Band, FaPki, Kapeli z Targówka, Exaited, Mega Stars. Gwiazdą wieczoru będzie Eleni.

Warto dodać, że dożynkom towarzyszyć będzie wystawa płodów rolnych, maszyn i urządzeń do produkcji rolnej, kiermasze produktów kulinarnych i żywnościowych. Nie zabraknie oczywiście miasteczka zabaw dla dzieci.

Warto dodać, że Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Ramowy program Dożynek Gminnych w Szumowie:

:: 12.00 – Msza św. w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie;
:: 13.30 – przemarsz na plac dożynkowy;
:: 13.45 – ceremonia dożynkowa (plac przy. ul. 1 Maja – Wyzwolenia), uroczyste rozpoczęcie dożynek, przywitanie gości, przemówienia i obrzęd dzielenia chleba;
:: 14.30 – prezentacja artystyczna placówek oświatowych z terenu gminy Szumowo;
:: 15.15 – koncert orkiestry dętej i występ zespołu mażoretek ARABESKA;
:: 16.00 – koncert Pauper Band;
:: 16.45 – koncert FaPki;
:: 17.45 – koncert Kapeli z Targówka;
:: 19.30 – gwiazda wieczoru – Eleni;
:: 21.00 – koncert zespołu Exaited;
:: 22:15 – koncert Mega Stars;
:: 23.15 – zabawa z DJ.

BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: