REKLAMA:

Muzyka barokowa rozbrzmiała w „Ducha” [foto]

religia
16.08.2017 r., godz. 22.15
Ponad 150 mieszkańców Zambrowa i okolic wzięło udział w koncercie muzyki barokowej w wykonaniu włoskich muzyków.

Koncert muzyki barokowej odbył się dzisiaj, 16 sierpnia po mszy świętej wieczornej w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się dwaj muzycy z Florencji we Włoszech: Giacomo Benedetti (organy) i Giacomo Granchi (skrzypce).

Artyści w swoim programie wykonali m.in. utwory: G. Muffata, A. Corellego, J.S. Bacha i G.M. Veraciniego. Wśród nich znalazły się: „Apparatus Musico Organisticus”, „Sonata n.XI”, „Adagio”, „Fuga sopra Magnificat” czy też „Erbarm`dich mein, o Herre Gott”.

Po każdym z utworów zebrana w kościele publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego koncertu. Zachęcamy do obejrzenia.Giacomo Benedetti – studiował grę na organach w Konserwatorium Muzycznym we Florencji. Zbierał doświadczenie jako współpracownik i dyrygent pianistyczny różnych chórów. Jest organistą w kościele Orsanmichele i organistą w katedrze Duomo we Florencji. Brał udział w wielu kursach z różnymi mistrzami zarówno na fortepianie, jak i na organach oraz klawesynach. Ukończył również kurs barokowej muzyki kameralnej. Brał udział w konkursach organowych i pianistycznych, zdobywając pierwsze nagrody i staże. 

Giacomo Granchi – ukończył m.in. Szkołę Muzyka w Fiasole i studia skrzypcowe w Konserwatorium Muzycznym Luigiego Cherubiniego we Florencji. Brał udział w kilku kursach gry na skrzypcach i muzyki kameralnej prowadzonej przez mistrzów Alessandro i Luca Simonicini w Wenecji Euganejskiej, Ligurii i Toskanii. Jest pierwszym skrzypkiem i dyrektorem artystycznym zespołu wokalnego i instrumentalnego „Vocum Concentus” specjalizującego się w barokowej muzyce sakralnej.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: