REKLAMA:

Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni

zapowiedzi - repertuar
16.08.2017 r., godz. 10.30
Koncert muzyki barokowej, wernisaż wystawy fotograficznej, Pożegnanie Lata -
to niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców Zambrowa i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną i sportową na najbliższe dni.


WYDARZENIA KULTURALNE


16 sierpnia (środa)
Koncert muzyki barokowej w wykonaniu włoskich artystów: Giacomo Benedettiego (organy) oraz Giacomo Granchiego (skrzypce). W programie m.in. utwory: G. Muffata, A. Corellego, J.S. Bacha i G.M. Veraciniego. Początek około godz. 18.30 w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Więcej informacji: TUTAJ

***


18 sierpnia (piątek) Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Witolda Skarbińskiego pt. „Monidło” w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

***


20 sierpnia (niedziela) Pożegnanie Lata 2017. Od godz. 16.00, na scenie rozstawionej na targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego 14, zaprezentują się cztery zespoły. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Video. Szczegółowy harmonogram imprezy plenerowej znajdziecie TUTAJ.

TRANSMISJA NA ŻYWO TUTAJ


***


20 sierpnia (niedziela) III Zambrowski Turniej w 3-5-8. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 9.00 w Centrum Kultury w Zambrowie. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do piątku (18 sierpnia) w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury, telefonicznie: (86) 271 27 99 lub mailowo: mok.zambrow@interia.pl


WYDARZENIA SPORTOWE


19 sierpnia (sobota)
57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej. W imprezie rywalizować będzie czołówka kolarstwa polskiego. Ponadto przewiduje się udział zagranicznych reprezentacji m.in. Czech, Niemiec, Słowacji i Białorusi. Peleton liczący od 100 do 120 kolarzy przejedzie trasą wyznaczoną w powiecie wysokomazowieckim. Początek zaplanowano na godz. 13.45, natomiast zakończenie na godz. 18.00.

***


20 sierpnia (niedziela) I Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W imprezie rywalizować będzie czołówka kolarstwa polskiego. Ponadto przewiduje się udział zagranicznych reprezentacji m.in. Czech, Niemiec, Słowacji i Białorusi. Peleton liczący od 100 do 120 kolarzy przejedzie trasą wyznaczoną w gminie Czyżew. Początek zaplanowano na godz. 13.30, natomiast zakończenie na godz. 17.15.

***


Do 22 sierpnia trwają zapisy na dwudniowy, długodystansowy rajd rowerowy do Siemianówka w ramach akcji „Zambrów na rowery 2017”, który odbędzie się 2-3 września. Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się do Urzędu Miasta (piętro II, pokój 235). Przy zapisach należy wpłacić wpisowe 74 zł.

***


23 sierpnia (środa) w swoim kolejnym meczu w rundzie jesiennej III-ligowa Olimpia Zambrów zmierzy się przed własną publicznością z Viktorią Sulejówek. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie miejskim przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie. Ceny biletów: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).

POZOSTAŁE WYDARZENIA


Od 20 sierpnia
prowadzone będą zapisy na XXXII Zambrowską Pieszą Pielgrzymkę do Matki Boskiej Pojednania w Hodyszewie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia. Zapisy prowadzone będą w salce katechetycznej przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Więcej szczegółów: TUTAJ.

***


Trwają zapisy na trzydniową pielgrzymkę autokarową z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Program wyjazdu organizowanego przez parafię pw. Ducha Świętego w Zambrowie obejmuje m.in. odwiedzenie obozu zagłady w Auschwitz w Oświęcimiu, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, czy Krakowa. Więcej informacji na temat wyjazdu: TUTAJ.

***


Trwają zapisy na bezpłatne badania tomografii komputerowej płuc i klatki piersiowej. Adresowane są one do mieszkańców powiatu zambrowskiego w wieku 50-70 lat, które paliły papierosy minimum 1 paczkę dziennie przez 20 lat. Zapisy prowadzone są w trzech podlaskich placówkach:
:: Pracownia Tomografii Komputerowej Białystok, ul. M.Skłodowskiej-Curie 24A (szpital USK), telefon (85) 831 89 00;
:: Pracownia Tomografii Komputerowej Hajnówka, ul. Doc. Adama Dowgirda 9, telefon (85) 684 20 11;
:: Pracownia Tomografii Komputerowej Białystok, ul Żurawia 14, tel. (85) 744 70 20.
Skierowanie na badania można otrzymać u swojego lekarza rodzinnego bądź w powyższej placówce.
BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: