REKLAMA:

Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym!

policja
16.08.2017 r., godz. 11.00
Kolejny kierowca z "ciężką nogą" stracił prawo jazdy. Jechał 107 km/h w obszarze zabudowanym.

Niektórzy kierowcy zapominają, że od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym czasie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

W miniony weekend mieszkaniec gminy Zambrów jechał osobowym volkswagenem z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym. Przekroczył on zatem dopuszczalną prędkość o 57 km/h, czyli ponad dwukrotnie!

Przypomnijmy, że 2 sierpnia z identyczną prędkością w terenie zabudowanym w gminie Zambrów poruszała się 18-letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego. Zarówno jej, jak i wspomnianemu wcześniej kierowcy volkswagena zatrzymano prawo jazdy. Dodatkowo ukarani zostali oni mandatami karnymi w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają również, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: