REKLAMA:

Dni Trzeźwości z Klubem Abstynenta „Ostoja” [foto]

społeczeństwo
12.08.2017 r., godz. 13.45
Dni Trzeźwości z Klubem Abstynenta „Ostoja”
Prelekcje dotyczące alkoholizmu i jego przezwyciężania, mecz piłki nożnej, gry i zabawy oraz grill i muzyka. Tak wyglądały Dni Trzeźwości zorganizowane przez funkcjonujące w Zambrowie Stowarzyszenie Klub Abstynenta "Ostoja".

Sierpień to miesiąc trzeźwości. W związku z tym, po kilku latach przerwy, Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Ostoja” w Zambrowie zorganizowało Dni Trzeźwości Gminy i Miasta Zambrów. Impreza odbyła się dziś na kompleksie boisk „Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej Nr 3. Skorzystało z niej kilkadziesiąt osób, wśród których były zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Każdy, kto przybył dziś pod zambrowską „Trójkę” mógł wysłuchać prelekcji nt. „Jak rozpoznać uzależnienie” oraz „Dziecko w rodzinie alkoholowej”. Był także mini turniej w piłkę nożną, a także gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, które miały na celu promowanie trzeźwego stylu życia. Całość dopełnił grill, słodki poczęstunek oraz upominki dla uczestników zabawy.

- „Spotykamy się po to, aby pokazać mieszkańcom, że życie na trzeźwo jest fajne. Wieczorem organizujemy też imprezę dla ościennych stowarzyszeń w remizie w Woli Zambrowskiej. Chcę podziękować paniom z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich, które bez problemu wynajęły nam pomieszczenie.” - powiedział nam Andrzej Wojno, prezes Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „Ostoja” w Zambrowie.

Zarząd Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „Ostoja” oraz jego członkowie serdecznie dziękują za pomoc w organizacji imprezy sponsorom, wśród których byli m.in.: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miasta Zambrów.

Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Ostoja” istnieje w naszym mieście od 1997 roku. Na spotkania do tego stowarzyszenia przyjeżdża bardzo dużo osób z różnych miejscowości z całego województwa podlaskiego. W klubie spotykają się różne osoby, m.in. anonimowi alkoholicy. AA są wspólnotą osób, które dzielą się doświadczeniami, siłą i nadzieją, aby rozwiązywać wspólne problemy i pomagać innym w wychodzeniu z alkoholizmu. Obecnie wokół stowarzyszenia gromadzi się około 30 jego członków i sympatyków.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: