REKLAMA:

Oddaj honorowo krew

zapowiedzi - repertuar
11.08.2017 r., godz. 10.10
Wakacje są bardzo trudnym okresem dla stacji krwiodawstwa. Niektórzy krwiodawcy wyjeżdżają na zasłużone urlopy, a studenci stanowiący liczną grupę aktywnych dawców mają wakacje. Zapotrzebowanie na krew w szpitalach w tym okresie wyraźnie wzrasta. Przyczyną jest między innymi wzmożona ilość wypadków drogowych.

W poniedziałek, 14 sierpnia przyjedzie do Zambrowa ambulatorium, w którym będzie można oddać krew i uratować życie drugiemu człowiekowi. Ambulans będzie zaparkowany na parkingu przed supermarketem LIDL, przy ulicy Białostockiej. Akcja będzie trwała od godziny 9.00 do 13.00.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza.

Każdy potencjalny krwiodawca powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po lekkostrawnym, niskokalorycznym posiłku. Dzień wcześniej należy spożyć około 1,5 litra płynów. Nie można spożywać alkoholu w okresie krótszym niż 24 godziny przed oddaniem krwi.

Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich mieszkańców Zambrowa i okolic. Szczególnie w okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na krew w szpitalach wzrasta. Przyczyną jest między innymi wzmożona ilość wypadków.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: