REKLAMA:

Od tygodnia na pielgrzymim szlaku [foto]

religia
08.08.2017 r., godz. 16.15
fot./www.pielgrzymka.lomza.pl
Pielgrzymi z diecezji łomżyńskiej od tygodnia uczestniczą w 33. Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wśród nich znajdują się mieszkańcy Zambrowa, którzy reprezentują grupę niebieską.

1 sierpnia wyruszyła 33. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku wśród grup pielgrzymujących nie mogło zabraknąć pielgrzymów z Zambrowa, którzy razem z osobami z dekanatów Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Szepietowo i Czyżew wędrują w grupie niebieskiej. Łącznie grupę, nazywaną potocznie "smerfami", reprezentuje ponad 70 osób. Ich przewodnikiem jest ks. Krzysztof Oporek.

Pierwszego dnia grupa niebieska wyruszyła z Zambrowa około godz. 7.15 po mszy świętej sprawowanej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Po pokonaniu około 29 km pielgrzymi pierwszy nocleg mieli w miejscowości Zaręby Kościelne. Dzień później przeszli ponad 20 km, po czym doszli do Broku, gdzie spotkali się z pielgrzymami z Łomży i Ostrołęki. Następnie wszystkie grupy diecezji łomżyńskiej przeszły 10 km do miejsca odpoczynku w miejscowości Sadowne. Kolejne dni, kolejne kilometry za nimi. Dzisiaj przejdą około 35 km, a wieczorem dotrą do miejscowości Zychorzyn i Jastrząb, gdzie czeka ich nocleg.

Łącznie z dzisiejszym dniem pielgrzymi pokonają już około 300 km. Przed nimi pozostało jeszcze ponad 160. 33. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do miejsca docelowego dojdzie w niedzielę, 13 sierpnia. Około godz. 19.00 na Wałach Jasnogórskich odbędzie się prezentacja grup. Następnie w kaplicy Matki Boskiej odprawiona zostanie uroczysta msza święta celebrowana przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego oraz odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski.

- „Trwa właśnie ósmy dzień naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. Pogoda każdego dnia nam sprzyja, jest słonecznie. Atmosfera jest wspaniała. Wiadomo, u każdego z pielgrzymów bywają również trudniejsze dni, kiedy nogi bolą. Czasami też bywają zapalenia stawów i inne dolegliwości. Pomimo tego zaciskamy zęby i zmierzamy dalej przed tron naszej Maryi.” - powiedziała nam podczas postoju Ewelina Gocłowska, uczestniczka 33. Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie 13 sierpnia organizuje jednodniowy wyjazd autokarowy na pielgrzymkę do Częstochowy. Ks. Dariusz Tybura zaprasza do udziału w niej wszystkie osoby, które z różnych powodów nie mogły wziąć udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Uczestnicy autokarowej pielgrzymki dołączą do pątników pieszych w miejscowości Żuraw, po czym razem z nimi pokonają ostatni etap łomżyńskiej pielgrzymki liczący około 24 km. Jak udało nam się dowiedzieć zainteresowanie wyjazdem jest bardzo duże. Aktualnie trwają zapisy do czwartego autokaru. Więcej szczegółów w odrębnym artykule - LINK

Ponadto osoby, które nie mogły uczestniczyć w pieszej pielgrzymce zachęcamy do czynnego udziału w Apelach Jasnogórskich w ramach grupy duchowej - białej. Zarówno w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, jak i w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika duchowe łączenie z pielgrzymami odbywa się po mszy świętej wieczornej. W parafii pw. Ducha Świętego Apel Jasnogórski odśpiewywany jest o godz. 21.00 w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: