REKLAMA:

Kibice Olimpii zawróceni do domu po udaremnieniu bójki przez policję [video]

policja
07.08.2017 r., godz. 11.30
Zaraz po rozpoczęciu sobotnich derbów regionu pomiędzy ŁKS-em Łomża a Olimpią Zambrów, pod łomżyńskim stadionem nieoczekiwanie pojawiły się grupy kibiców zambrowskiego klubu oraz Sparty Augustów. Gdyby nie interwencja policji, mogło dojść do bójek.

W minioną sobotę w Łomży miejscowy ŁKS podejmował drużynę Olimpii Zambrów. Były to tzw. derby regionu. A że nie od dziś wiadomo, że kibice obu zespołów nie do końca za sobą przepadają, mecze pomiędzy tymi zespołami zawsze stoją pod znakiem podwyższonego ryzyka. Jak się okazało - słusznie, bowiem i tym razem kibice obu drużyn szykowali się do konfrontacji. Na szczęście, dzięki zwiększonej czujności policji, nie doszło do bójek.

Łomżyńska policja podaje, że zaraz po rozpoczęciu meczu do Łomży od strony Piątnicy dotarł autokar z 25 kibicami Olimpii Zambrów. Dodatkowo wspierało ich 22 kibiców Sparty Augustów, którzy dotarli pod stadion miejski w Łomży prywatnymi samochodami. Pomiędzy kibicami Olimpii i ŁKS-u doszło na szczęście jedynie do wymiany zdań, bowiem policjanci udaremnili kontakt fizyczny pomiędzy nimi.

- „Nie doszło do żadnych przepychanek i starć, bo bardzo szybko policjanci zareagowali.” - powiedziała nam Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

W związku z tym incydentem przyjezdni kibice nie zostali wpuszczeni na łomżyński stadion. Zamiast tego, pod eskortą policji, zostali odwiezieni do Zambrowa. Jak ustaliliśmy, w całym tym zdarzeniu uczestniczyło 18 funkcjonariuszy, w tym 7 z KPP w Zambrowie.

Przypomnijmy, że sobotnie derby regionu zakończyły się zwycięstwem Olimpii Zambrów 1:0. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Derbowe zwycięstwo Olimpii [video].

Poniżej krótki filmik opublikowany przez portal mylomza.pl.


ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: