REKLAMA:

Kolejny etap termomodernizacji w MG1 [foto]

inwestycje
06.08.2017 r., godz. 13.00
Kolejny etap termomodernizacji w MG1
Demontują stare drewniane okna i drzwi, a w ich miejsce montują nowe. Mowa o pracach prowadzonych w Miejskim Gimnazjum Nr 1. To kolejny etap termomodernizacji tego obiektu.

Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie to kolejna miejska placówka oświatowa, w której prowadzone są wakacyjne remonty. W ubiegłym tygodniu ruszyły tam prace przy wymianie stolarki okiennej i drzwiowej. Inwestycją zajmie się jedna z zambrowskich firm remontowo-budowlanych.

Roboty prowadzone są w salach lekcyjnych oraz zapleczu I piętra i parteru. Okna, z drewnianych na PCV, wymieniane są także na klatkach schodowych, poddaszu, piwnicy, holach, łazienkach, a także dyżurce woźnych. Oprócz tego inwestycja przewiduje wykonanie obróbek wewnętrznych oraz malowanie ścian i nadproży otworów okiennych, a także wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej z drewnianej na aluminiową.

- „Co prawda umowny termin wykonania tej inwestycji to 30 września, jednak wykonawca zapewnia, że roboty zostaną ukończone wcześniej.” - powiedział nam dyrektor MG1 Ryszard Ogrodnik.

Koszt prowadzonych prac wyniesie 649 tys. zł. Środki na ten cel wygospodarowane zostały z budżetu Miasta Zambrów.

Warto dodać, że wymiana stolarki okiennej i drzwiowej to kolejny (po ociepleniu w 2011 roku hali sportowej) etap termomodernizacji całego kompleksu MG1. Aktualnie dyrekcja ma już przygotowane dokumentacje na przeprowadzenie docieplenia stołówki oraz całego budynku szkoły. Miasto planowało przeprowadzić tę inwestycję jeszcze w tym roku, jednak po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że najtańsza oferta, opiewająca na ponad 1,6 mln zł, znacznie przewyższa zaplanowany na ten cel budżet (1 mln zł). W związku z tym inwestycja ta przewidziana jest do realizacji w kolejnych latach.

Przypomnijmy, że w okresie wakacyjnym większe remonty nie ominęły także dwóch innych szkół miejskich – Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. W tej pierwszej trwają prace przy remoncie zaplecza kuchennego (LINK), natomiast w drugiej – trwa termomodernizacja budynku (LINK).

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: