REKLAMA:

Nie zatrzymał się do kontroli. Odpowie za przestępstwo

policja
04.08.2017 r., godz. 09.20
38-letni kierowca będzie odpowiadał przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ten czyn traktowany jest jako przestępstwo. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W minioną środę, 2 sierpnia zambrowski policjant podczas patrolowania gminy Zambrów, zauważył podejrzanie jadącą osobową hondę. Mundurowy w reakcji na niebezpieczną sytuację, natychmiast dał kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania auta.

Kierowca zlekceważył polecenia funkcjonariusza i zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać. Po chwili mężczyzna stracił jednak panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne krzaki. Okazało się, że siedzący za kierownicą 38-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów, które weszły w życie 1 czerwca br., niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo opisane w art. 178b KK. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: